No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FourFest privíta v rámci programu známu skupinu Gipsy Čáve

Zdroj: SOŠ OS R. Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA  – Približne o mesiac sa začne 15.-sty ročník festivalu zručností stredných odborných škôl krajín V4 – FourFest.

Festival plný chutí, zábavy, súťaženia i kultúry sa uskutoční 5. a 6. júna. Do tradičného konceptu sa v tomto roku zapojí 140 súťažiacich z 31 škôl. 

V stredu (5. júna) budú pripravené tradičné sprievodné podujatia ako súťaž vo varení kotlíkových špecialít. Súťažiaci sa tentokrát so svojmi receptúrami predvedú pri varení šošovicovej polievky. Večer sa budú môcť všetci zabaviť na pripravenom program v podobe hudobnej skupiny Gipsy Čáve.

„Pre súťažiacich ale aj pre návštevníkov festivalu pripravujeme zaujímavý kultúrny program. Určite za spomenutie stojí koncert Gipsy chave. Všetkých srdečne pozývame,” povedal pre Rimava.sk Jaroslav Bagačka, riaditeľ Strednej odbornej školy Obchodu a služieb (SOŠ OS) v R. Sobote. Koncert sa uskutoční v stredu 5. júna v Dome kultúry v R. Sobote, lístky na podujatie si môžete zakúpiť priamo v SOŠ OS, Športová 1072, na sekretariáte. Cena listka v predpredaji je 7 eur. Predpredaj trvá do 5. júna.

Vo štvrtok (6.júna) prebiehajú samotné súťaže v kategóriách kuchár, čašník, barman, barista, someliér, kaderník, kozmetik a obchodný pracovník. 

Na súťaže budú už tradične dohliadať odborné poroty pod vedením šéfkuchára Richarda Cisára, majstra Európy v baristike Stanislava Cibuľu a ďalších. Druhý deň festivalu bude zavŕšený slávnostným vyhodnotením a odovzdaním ocenení výhercom.

Súťaže sa uskutočňujú pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondreja Luntera. 

Zdroj: SOŠ OS R. Sobota

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross