No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FourFest tento rok s Metalindou i modelkou Markétou Hrubešovou. Trojdňový maratón začne futbalom a diskotékou

Tento týždeň bude patriť v poradí už 11. ročníku festivalu odborných zručností žiakov stredných odborných škôl krajín V4. Druhú desiatku FourFestu odštartuje v utorok futsalový turnaj a diskotéka DJ Miša Pročka. V stredu sa na nádvorí Čierneho orla bude variť najlepšia kapustnica a večer sa tu o zábavu postará skupina Metalinda. Lákadlom samotného podujatia bude určite ostrieľaný zabávač a komik Jožo Pročko. Významným hosťom však bude aj česká herečka, modelka a známa tvár z TV Paprika Markéta Hrubešová. Toto všetko môžete zažiť, vidieť i počuť od 12. do 14. júna.

Dejiskom bohatého programu FourFest-u bude okrem usporiadateľskej Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote aj tradične Čierny orol, Hotel Zlatý býk i Dom kultúry. V poradí 11. ročník festivalu sa však prenesie aj do nových školiacich priestorov, do Domu hviezd na Daxnerovej ulici. Jeho priestory budú patriť workshopu s názvom vzdelávanie pre prax.

Hoci žiaci stredných odborných škôl z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Slovenska, ale aj Ukrajiny ukážu svoje zručnosti „iba“ 14. júna, je sa na čo tešiť už 12. júna. Ten deň bude patriť tretiemu ročníku medzinárodného futbalového turnaja žiakov a zamestnancov zapojených škôl s názvom SOŠOS CUP. Svoje sily si nadšenci futbalu zmerajú v telocvični SOŠOS na Športovej ulici. Podvečer od 19-tej hodiny sa na nádvorí Čierneho orla o slovo prihlási DJ Michal Pročko. Jeho o pár hodín neskôr, o 9:00 hod. 13. júna, vystriedajú súťažné tímy, ktoré sa predvedú so svojimi receptami kapustnice. Popoludnie bude patriť workshopu v Dome hviezd a podvečer opäť hudbe. V Dome kultúry sa predstaví slovenská hudobná legenda, skupina Metalinda.

Po dvojdňovej zábave a získavaní užitočných informácií sa v priestoroch Domu kultúry a Hotela Zlatý býk ukážu žiaci odborov. Svoje sily, ale aj kreativitu si zmerajú študenti odborov kuchár, čašník, someliér, barman, obchodný pracovník, barista, kaderník a kozmetik. Ich výkony bude aj tento rok hodnotiť odborná porota zložená z profesionálov. Počas celého súťažného dňa ich bude povzbudzovať i zabávať moderátor Jožo Pročko, ktorý sa v závere FourFest-u možno opäť predvedie ako barman.

Hoci FourFest je aj pre širokú verejnosť, podľa riaditeľa SOŠOS Jaroslava Bagačku je to stále hlavne o žiakoch učňoch, študentoch, ktorí si prídu v praxi vyskúšať svoje skúsenosti a porovnať ich s ostatnými.

Pozrite si ako to vyzeralo na jubilejnom FourFest-e minulý rok.

Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross