No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Funkciu viceprimátora zaujme Čeman a Rigó, prednostom mestského úradu bude Štefan Szántó

Novozvolený primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko dnes do funkcie svojich zástupcov vymenoval dvoch poslancov, po jednom z každého poslaneckého klubu. Viceprimátormi tak budú Ján Čeman (SMER-SD) a Ladislav Rigó (SMK). Ako Šimko pre Rimava.sk potvrdil, ide viac-menej o čestné funkcie, za ktoré viceprimátori nebudú dostávať plat ako tomu bolo doteraz ale polročnú odmenu vo výške 500 eur.

Poslanci sa dnes dohodli aj na zložení Mestskej rady. Väčšinový Demokratický blok (SMK, SDKÚ-DS, Most-Híd, KDH a nezávislá kandidátka) žiadal štyri kreslá v šesťčlennej mestskej rade, ľavicový blok poslancov navrhoval troch zástupcov z každého klubu. Mestské zastupiteľstvo napokon schválilo návrh pravice, tá bude mať v mestskej rade štyroch členov, Ladislava Rigóa (SMK), Magdalénu Valušovú (Most-Híd), Viliama Vaša (KDH) a Júliusa Sojku (SDKÚ-DS). Ľavicoví poslanci nominovali okrem viceprimátora Jána Čemana (SMER-SD) aj Jána Végha (SMER-SD). Pôvodne bol navrhovaný tiež poslanec Peter Gulík (SMER-SD), ten sa však nominácie vzdal.

Šimko zároveň oznámil, že do funkcie prednostu rimavskosobotského Mestského úradu menuje Štefana Szántóa, ktorý v poslednej dobe pracoval ako šéfredaktor Gemerských zvestí plus Soboťan.
„Bol  štyri roky prednostom úradu v Jesenskom, takže má patričné skúsenosti a verím tomu, že zabezpečí dôkladné riadenie mestského úradu,“ povedal pre Rimava.sk Šimko. Ako dodal, dnes o 14-tej hodine sa ako nový primátor stretne so zamestnancami mestského úradu a povie im o svojich zámeroch. Šimko naznačil, že zmení organizačnú štruktúru úradu, zo súčasných deviatich oddelení  plánuje vytvoriť štyri. Podľa jeho slov nechce viesť „likvidačnú politiku“, preverí však slová exprimátora, ktorý v rozhovore pre Rimava.sk minulý rok uviedol, že na úrade by dokázal nájsť minimálne desať ľudí, ktorých by prepustil preto, že nič nerobia.

Ako Šimko avizoval, chce hovoriť so všetkými vedúcimi jednotlivých oddelení, podľa neho na úrade pracujú odborníci. „Nie som strašiak, som človek, ktorí chce s nimi spolupracovať,“ uzavrel primátor.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross