Jesenské nezaskočilo druholigistu, hralo sa na mokrom ihrisku

24. augusta 2021 | | |  | |

Futbalisti FK Jesenské nastúpili na zápas druhého kola Slovnaft Cupu proti druholigovej Banskej Bystrici. Na premočenom ihrisku prehrali 3:0 a nepostúpili do ďalšieho kola pohára.

Úvod zápasu, tak ako aj celý priebeh, poznačil premočený trávnik. Na niektorých miestach lopta z ničoho nič zastala. To poznačilo oba mužstvá, ktorým veľmi veľa prihrávok nevyšlo. Hostia z Bystrice sa smažili prekvapovať domáceho brankára strelami z diaľky, no obrancovia Jesenského im všetko zblokovali.

V 37. minúte sa strela z diaľky dostala až k Michalékovi, ktorý loptu vyrazil len pred seba. To využil Bystričan Depetris, ktorý poslal loptu do brány. V 45. minúte si pripísali hostia druhý gól z pokutového kopu po ruke kapitána Biala. Na 2:0 navýšil opäť Depetris.

Druhý polčas začal miernym tempom. Hráči sa nedostali do židnych vyložených šancí a lopta sa sústreďovala prevažne v strede ihriska. V 57. minúte sa dostali hostia pred bránku domácich a po krásnej kombinácii troch prihrávok sa dostala lopta do brány z kopačky Lukáša Kojnoka, ktorý navýšil na 3:0.

FK Jesenské - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Góly: 37., 45. Depetris, 57. Kojnok

Jesenské: Michálek - Bial, Hruška, Kótai, Zibrin, Andráši, Kókai, Rubint, Gibaľa, Kovács, Farkas

Banská Bystrica: Baláž - Červeň, Tóth, Slaninka, Uhrinčať, Jurčišin, Depetris, Prikryl, Kojnok, Vajda, Willwéber