No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Futbal v meste chce prebrať bývalý hráč R. Soboty, prijal verejnú výzvu primátora

6. februára 2015 |  | | |

Štefan BalogRimavskosobotský futbal chce prebrať Štefan Balog, ktorý prijal verejnú výzvu primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka na prevzatie Mestského športového klubu. Primátor na uplynulom rokovaní mestského zastupiteľstva k téme futbalu uviedol, že ak sa nájde človek, ktorému bude stačiť na hospodárenie 60 tis. eur na veľký futbal a 40 tis. eur na malý futbal, „zodvihne klobúk a bude sa mu zdraviť od rána do večera.“ Primátor zároveň poslancov informoval o tom, že klub ponúkol podnikateľovi, ktorý oň mal záujem. Žiadal však od mesta viac peňazí na mužský futbal, s čím ale väčšinový poslanecký klub nesúhlasil. Šimko na kritiku fungovania futbalu v komentároch na stránkach Rimava.sk ponuku zopakoval.

stefan-balogh-s-mladezou-msk„Verejnú výzvu primátora o prevzatie Mestského športového klubu prijímam od 1. januára 2016,“ vyhlásil Balogh, ktorý ako tvrdí, nemá osobné ambície, ale je ochotný a schopný počas tohto roku vytvoriť realizačný tím, ktorý zvládne prevzatie a riadenie klubu za tých istých podmienok ktoré platia v súčasnosti.

„Svoje predstavy, ktoré sú totožné s predstavami väčšiny občanov mesta o fungovaní mestského športového klubu som ochotný kedykoľvek prezentovať v mestskom zastupiteľstve,“ uviedol pre Rimava.sk Balogh ktorý koncom 70-tych rokov hrával za Rimavskú Sobotu, potom trénoval mládež a neskôr sa stal manažérom mládeže. Ako zároveň zdôraznil, nechce len kritizovať, ale aj dokázať, že sa klub dá viesť iným spôsobom aj za súčasných podmienok. "Dokážeme viesť a riadiť klub v druhej lige s vlastnými odchovancami," dodal Balog.

Na transparentnosť financovania klubu sa na minulomesačnom rokovaní dotazoval poslanec Erik Klaubert (primátor ho od 1. februára menoval členom dozornej rady MŠK, pozn. red.) „Požadoval som a aj naďalej požadujem hospodárenie klubu v tabuľkách za rok 2013 a 2014, príjmy, výdaje, výpisy účtov, platy hráčov a trénerov, náklady na turnaje či zisky z hráčov,“ priblížil pre Rimava.sk Klaubert. Ako podotkol, podľa vyjadrení vedenia mesta sú informácie dostupné na internete. „Ja som ale žiadne dostatočné informácie na internete dodnes nenašiel,“ dodal a spomenul, že nejde o súkromné peniaze ale o peniaze občanov mesta. "Preto ich chceme vidieť," zdôraznil poslanec, ktorý ako tvrdí, nevie koľko financií investuje do futbalu aj ďalšia mestská organizácia Technické služby mesta. "Je to priam nezistiteľná suma, ktorá sa musí počítať do príjmu MŠK," uzavrel.

Otázkou hospodárenia mestského futbalového klubu sa zaoberali poslanci opäť na nedávnom rokovaní. Ako uviedla poslankyňa Andrea Andrášiová, občania by mali vedieť o hospodárení v klube, ktorý je financovaný z rozpočtu mesta. Hlavného kontrolóra zároveň požiadala o preverenie futbalového klubu.

Primátor Jozef Šimko sa pozastavil nad kritikou a preverovaním hospodárenia MŠK. "Išli sme tak hlboko pod nulu, čo sme zabezpečovali sponzorsky, čo už viac nevieme, aj tak nás kritizujú,“ objasnil Šimko, podľa ktorého keby financie nezabezpečovali aj sponzorsky, Rimavská Sobota by už druhý rok túto súťaž nehrala. Otázkou ďalšieho financovania by sa poslanci zaoberať v apríli.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross