Futbalisti aj hokejisti zaknihovali výhry na súperových pôdach. MŠK sa v tabuľke posunul, HKM si utvrdil prvé miesto

29. októbra 2022 | | |  |

NÁMESTOVO/BRATISLAVA - Počas volebnej soboty sa na ihrisko súpera z Námestova postavilo mužstvo z Rimavskej Soboty. Na ľad bratislavského Delikatesa sa postavili aj sobotskí hokejisti, ktorí zaknihovali ďalšie vysoké víťazstvo.

Futbalisti po vyhratom domácom zápase so Sninou cestovali do ďalekého Námestova, ktorému pred duelom patrilo 11. miesto. Soboťania pred 13. kolom okupovali šiestu priečku. Na pôde súpera sa im podarilo získať dôležité 3 body za výhru 2 : 0. O góly sa postaral Sebastián Gembický v 9. a 65. minúte duelu.

Po víťazstve sa tak Soboťania posunuli na tretie miesto v 3. lige Východ. Predbehnúť sa im podarilo Bardejov, ktorý prehral na domácom ihrisku ŠK Odeva Lipany 1 : 2. O pozíciu nižšie môže R. Sobota klesnúť zajtra, pretože 5. Vranov má zápas k dobru a svoj 13. duel odohrá na ihrisku Sniny.

Úspešní sú aj hokejisti

Dominanciu v 2. hokejovej lige Západ preukazujú hráči HKM Rimavská Sobota, ktorí vyhrali všetky svoje doterajšie duely v aktuálnej sezóne. Ďalšie víťazstvo si pripísali na ľade HK Delikateso Bratislava, v sobotu ich zdolali 2 : 7.

Skóre duelu otvoril už v 16. sekunde sobotský hráč Martin Ďaloga. O druhý zásah sa postaral o 9 minút neskôr Filip Mlynčár. Bratislavčania sa vrátili do duelu dvoma rýchlymi gólmi v priebehu jednej minúty, no ďalšie "kúsky" už za chrbát Mareka Šimka neposlali. O ďalších päť gólov v priebehu zápasu sa postarali Ján Sarvaš, Martin Ďaloga, Michal Babkovič, Ivan Jakubík a Adam Špankovič.

Soboťania tak v doterajšej sezóne nenašli premožiteľa a s 12 bodmi vedú tabuľku s 3-bodovým náskokom pred Senicou, ktorá aktuálne hrá duel proti Púchovu. Nezdolaný je okrem R. Soboty aj Kežmarok vo východnej časti ligy, ktorý zvládol tiež všetky štyri duely.