No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Futbalisti spoznali súperov na novú sezónu, cestovať budú prevažne na východ

10. júla 2022 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota si aj napriek reorganizácii futbalových súťaží zahrajú 3. ligu, ktorá už patrí priamo pod Slovenský futbalový zväz (SFZ), nie Stredoslovenský futbalový zväz (SsFZ).

Po reorganizácii sa vytvorili dve súťaže v tretej lige - skupiny východ a západ. Niektoré kluby z predošlej sezóny, ktoré boli v 3. lige STRED, ostali vo východnej skupine, iné zas "padli" do 4. ligy, ktorá bude pod záštitou SsFZ.

Článok pokračuje pod reklamou


Rimavská Sobota tak bude súperiť s tímami prevažne z východného Slovenska, no súpermi budú aj tri tímy z Novohradu - Lučenec, Fiľakovo a Kalinovo.

Futbalistov čakajú dlhé a náročné cesty na ihriská súperov. Až do piatich miest bude ich cesta merať viac ako 200 kilometrov. Najdlhšie budú futbalisti cestovať do Sniny, kde ich cesta bude merať takmer 225 kilometrov. Dlhé cesty ich rovnako budú čakať do Orvaského Veselého, Stropkova, Bardejova a Svidníka.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalšími súpermi Soboťanov budú aj Lipany, Giraltovce, Vranov nad Topľou, Námestovo, Poprad, Košice a Spišská Nová Ves. Sezóna sa začne už začiatkom augusta. Na domácom trávniku privítajú Soboťania v sobotu 7. augusta Slávia TU Košice s výkopom o 17:00. O kompletnom programe jesennej časti vás budeme informovať v najbližších dňoch.

Zdroj: Sportnet.sme.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross