No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Futsalisti Lučenca oslávili titul pre majstra Slovenska

LUČENEC – Futsalisti Mimelu Lučenec sú majstrami Slovenska. Hoci o svojom triumfe rozhodli už skôr, trofeje pre víťazov ročníka 2020/21 Varta futsal ligy si prevzali po piatkovom (28. 5.) poslednom zápase sezóny, v ktorom zdolali MŠK Mayerson Nové Zámky 7:5.

Lučenčania dovedna odohrali 14 zápasov, z ktorých ani v jednom nezakopli. Ligovej tabuľke tak kraľujú suverénne s čistým kontom a 42 bodmi. „Nebol to štandardný ligový ročník, keďže sme mali prerušenú súťaž a museli sme pokračovať turnajových spôsobom. Sme veľmi radi, že sme titul obhájili. Celý ročník bol veľmi náročný. Museli sme sa pripravovať na Ligu majstrov a aj na ligové zápasy. Pandémia všetko ovplyvnila,“ povedal prezident klubu Milan Kamenský.

Článok pokračuje pod reklamouO jedno ocenenie viac si odniesol Martin Směřička, ktorý sa s 22 gólmi stal kráľom strelcov. „Ocenenie pre najlepšieho strelca je pekné, ale prioritou bola výhra titulu. Toto je čerešnička na torte. Minulá sezóna bola hrozná, sme preto radi, že sme tento ročník mohli aspoň v nejakej forme dohrať,“ skonštatoval hráč Lučenca a slovenský reprezentant Směřička.

Klub musel titul osláviť bez fanúšikov. Na palubovke športovej haly Arena však hráči aj realizačný tím šantili, akoby boli obklopení divákmi. „Mrzí ma, že sme bez divákov, aj keď tu s nami podľa mňa mohli byť. Nechcem to rozoberať, no je mi veľmi ľúto, že sme sa nemohli rozlúčiť s divákmi, ktorí nám celú sezónu fandili aj na diaľku. Mali sme najlepší káder v celej lige, ani raz sme nezaváhali,“ vyjadril sa kapitán Attila Fehérvári.

Uplynulé mesiace mali špecifickú príchuť pre trénera Mimelu Lučenec Mariána Berkyho. Ten si okrem ďalšieho titulu z klubovej scény pripísal aj úspech na reprezentačnej úrovni, keď s tímom národného výberu uspel v kvalifikácii a postúpil na budúcoročné majstrovstvá Európy.

Myslím, že sme mali najlepšie mužstvo a aj kolektív zohral úlohu. Tento rok bol pre pandémiu ťažký a nevedeli sme, či a ako budeme hrať. Chalani si zaslúžia veľký obdiv a pochvalu. Chceli sme byť majstrami, aby sme mohli reprezentovať Lučenec, sponzorov aj našich fantastických fanúšikov. Tento rok sme mali najlepší kolektív, mužstvo bolo kompaktné. Určite si tím chceme udržať,“ podotkol Berky.

Lučenec sa v sezóne 2020/21 predstavil aj vo futsalovej Lige majstrov, kde to dotiahol medzi 32 najlepších klubov.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross