No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Gažiová prestúpila do Slávie STU Bratislava

Džudistka Natália Gažiová zmenila klubovú príslušnosť. Odchovankyňa Lokomotívy Rimavská Sobota prestúpila do Slávie STU Bratislava. Pre Rimava.sk to uviedla Lenka Babicová, mama talentovanej športovkyne. „Celé sa to skompletizovalo v uplynulých dňoch,“ doplnila.

Gažiovej zbierka trofejí je bohatá. Presadila sa na domácich i zahraničných turnajoch, vybojovala si aj tituly na národných šampionátoch. Od leta minulého roka trénovala v slovenskej metropole. „Odišla tam v záujme toho, aby výkonnostne napredovala. Trénovala pod taktovkou môjho brata Braňa, ktorý v Slávii STU pôsobí. Naďalej zostala členkou rimavskosobotskej Lokomotívy, akurát v lige dorasteniek i žien hosťovala v Slávii. Klub však zmenila až teraz,“ povedala Babicová. Ako poznamenala, Natália zaznamenala v Bratislave progres a jej spôsob boja prechádza obmenou. Chcela by sa stať pevnou súčasťou dorasteneckej reprezentácie. „Išla výkonnostne hore, aj keď od vlaňajšej jesene mala viaceré zranenia i choroby. Každopádne tam však trénovala oveľa viac než doma a mala tiež kvalitnejší sparing. Absolvovala rôzne sústredenia. Začala tiež viac posilňovať.“  

Tínedžerka z Rimavskej Soboty si vyskúšala aj zápolenie v zápasení voľným štýlom a predvlani dokonca štartovala na majstrovstvách Európy starších žiačok. „So zápasením je už koniec. Vzdala sa toho po odchode do Slávie STU,“ podotkla jej mama, bývalá džudistka.

Pätnásťročná Natália si dokončila základnú školu v hlavnom meste Slovenska, kde navštevovala deviaty ročník. „Je výbornou študentkou. Na vysvedčeniach má čisté jednotky. Zobrali ju na tri stredné školy. Bolo to ťažké rozhodovanie. Vybrala si napokon štúdium na Strednej športovej škole v Bratislave,“ uviedla Lenka Babicová.  

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív L. Babicovej


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross