No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Gembický strelil premiérový gól v druhej lige

Sebastián Gembický si otvoril gólový účet v druhej lige. Bývalý hráč FK Jesenské i MŠK Rimavská Sobota prispel v 19. kole k výhre FC Petržalka na pôde FK Poprad 3:0. Devätnásťročný Gembický hral v sobotňajšom stretnutí od 51. min a v 70. min skóroval. Mladík z Hodejovca je hráčom Spartaka Trnava, kam vlani v lete prestúpil z DAC 1904 Dunajská Streda. Petržalka je farmou Trnavy, preto na základe dohody o striedavom štarte hráčov nastupoval Gembický už na jeseň za bratislavský klub.

„Vyzeralo to tak, že proti Popradu budem hrať od začiatku, tešil som sa na to, ale tesne pred zápasom sa to zmenilo. Čakal som, kedy dostanem príležitosť zasiahnuť do hry. V predchádzajúcom kole som totiž nehral. Som rád, že som dal prvý gól v druholigovej súťaži. Veľmi mi po ňom odľahlo. Dúfam, že sa zlomila tá zlá séria a teraz príde dobrá, na ktorú som čakal,“ povedal pre Rimava.sk Sebastián Gembický, ktorý upravil výsledok duelu do konečnej podoby.

Článok pokračuje pod reklamou„Krídelník Mihálek mi prihral medzi obrancov a brankára, kde som si nabehol. Iba som doklepol loptu asi z metra do prázdnej brány. Spoluhráč má veľkú zásluhu na mojom góle,“ opísal svoj presný zásah. Ako dodal, v priebehu zápasu mal ešte tri šance. „Mal som dať Popradu aspoň dva góly, ale strelil som iba jeden,“ vravel sebakriticky. Spoluhráči mu oznámili, akou sumou má prispieť do kasy. „Je to pohodička,“ reagoval.

Sebastián Gembický medzi dorastencami i žiakmi preukazol kanonierske schopnosti.

Zimnú prípravu absolvoval Sebastián s prvoligovým mančaftom Spartaka Trnava. Jeho tretím kormidelníkom sa v prebiehajúcom ročníku stal Michal Gašparík ml. „V prípravných zápasoch som za Trnavu hrával. Bol som spokojný s priestorom, ktorý som v nich mal. Týždeň pred začiatkom jarnej časti som začal trénovať s Petržalčanmi. Tréner Gašparík vravel, že mám väčšiu šancu hrať v Petržalke než v Spartaku. Na jeseň som trénoval v Trnave a nastupoval za Petržalku. Takto ma môžu vidieť tréneri FC aj na tréningoch,“ uviedol Gembický. Prebiehajúca sezóna je jeho premiérovou v seniorskej kategórii. Medzi dorastencami i žiakmi preukazol kanonierske schopnosti. Je použiteľný na hrote útoku i ako krídelník. Má skúsenosti z mládežníckych reprezentačných tímov.  

Obročník výraznou posilou Petržalky

Michal Obročník posilnil Petržalku v zime.

Na triumfe Petržalky nad posledným Popradom sa podieľal tiež Michal Obročník, odchovanec rimavskosobotského futbalu. Popradského brankára Pohoryliaka prekonal v 57. min, zasadil domácim druhý úder. Bol to prvý gól Obročníka v drese Petržalky, ktorú posilnil v zime. Prestúpil tam z fortunaligového FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. V zostave FC nechýbal ani Tomáš Filipiak, ktorý pochádza z Kalinova.

„Nabehol som si na center a hlavou dal gól. Mal som z neho radosť, pretože v minulom kalendárnom roku som vôbec neskóroval. Bude sa mi teraz ľahšie dýchať. V každom zápase sa dostanem do nejakej šance. Na tréningoch mi to celkom padá,“ uviedol pre Rimava.sk dvadsaťdeväťročný defenzívny záložník Michal Obročník. Patrí medzi najskúsenejších hráčov Petržalky. „Cítim, že mi tréneri veria. Aj preto si myslím, že keď budem zdravý, môžem ísť do prvej ligy, mám ešte čo ukázať na trávnikoch.“

Obročník hral prvú ligu aj v Zlatých Moravciach, Podbrezovej, Liberci i v Olomouci. Prioritou bolo pre neho v zime zahraničie. Keď mu to nevyšlo, chcel zostať v prvej lige. „FC Petržalka ako-tak splnil moje finančné požiadavky. Tie mi nevedeli splniť ani fortunaligové kluby na Slovensku, ktoré ma chceli. V Bratislave sa mi naskytla aj iná pracovná príležitosť. Robím aj to. Nehovoriac o tom, že v Bratislave mám tiež priateľku. Zavážilo teda jedno s druhým. Petržalka bola asi tá najlepšia možnosť.“

To, že hrá druhú ligu, neberie ako tragédiu. „Možno to tak aj malo byť, aby som sa už pripravil na život po futbalovej kariére. Dúfam však, že budem ďalej hrať nejakých šesť rokov futbal. Nikde nie je napísané, že sa ešte nemôžem dostať do prvej ligy. Ďalšia vec je tá, ktorú som už spomínal, že mám v Petržalke lepšie podmienky než v niektorých prvoligových kluboch. Regenerácia a starostlivosť o hráčov bola v FK Pohronie na úrovni tretej ligy. Keď som sa zranil, všetko som si musel vybavovať sám. Bol som z toho všetkého znechutený,“ povedal Michal Obročník.  

Zdroj: Rimava.sk, foto: album S. Gembického a M. Obročníka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross