No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Gemersko-malohontské folklórne slávnosti majú 45. výročie. Klenovská rontouka otvára truhlicu ľudovej kultúry

Zdroj: Stanislava Zvarová

KLENOVEC – Obec Klenovec sa už čoskoro (28. až 30. júna) stane epicentrom tradičnej ľudovej kultúry počas 45. ročníka Gemersko-malohontských folklórnych slávností s názvom Klenovská rontouka.

Podujatie, ktorého organizátorom je Gemersko-malohontské osvetové stredisko, občianske združenie RODON Klenovec, a obec Klenovec sa teší regionálnej značke a medzinárodnej účasti.

Podujatie každoročne pritiahne tisíce návštevníkov z rôznych kútov Slovenska aj zahraničia, ktorí prichádzajú objaviť a zažiť bohatstvo tradičnej ľudovej kultúry Gemera – Malohontu.

"Tento ročník slávností ponúka unikátne zážitky prostredníctvom scénických programov, remeselných dielní, gastronomických špecialít a interaktívnych podujatí," informovala Stanislava Zvarová, dramaturgička podujatia.

Článok pokračuje pod reklamou


V programe sa predstaví viac ako tisíc účinkujúcich, vrátane zahraničných hostí zo Srbska, Poľska a Maďarska. Návštevníci budú mať možnosť vidieť majstrovstvo remesiel, ako aj vyskúšať si tradičné techniky spracovania ovčej vlny a remeslá ako paličkovanie, hrnčiarstvo či vyšívanie.

Hlavné scénické programy vrátane interaktívnych tanečných a hudobných podujatí sa uskutočnia na rôznych miestach v Klenovci od piatku do nedele. Vrcholom sobotného večera bude hudobný program s účasťou viacerých folklórnych súborov vrátane slávnostného jubilanta, Folklórneho súboru Partizán.

Podujatie je podporované Banskobystrickým samosprávnym krajom a Fondom na podporu umenia, ktorí prispeli k jeho rozvoju a šíreniu. Návštevníci sa môžu tešiť aj na špeciálne dopravné spojenia v rámci ekologického projektu FestBusy, čo umožní bezproblémovú návštevu aj bez starostí s parkovaním.

Klenovská rontouka sľubuje nezabudnuteľný víkend plný kultúrnych a tradičných zážitkov pre všetkých návštevníkov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross