No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HALIČ: Piate výročie hotela Galicia Nueva oslávili dňom otvorených dverí

16. septembra 2021 | |  | |

HALIČ – Dňom otvorených dverí, počas ktorého do zámku zavítali stovky návštevníkov, oslávili v zámockom hoteli Galicia Nueva v Haliči pri Lučenci piate výročie otvorenia. Záujem ľudí bol skutočne veľký, počas dňa boli plne obsadené obidve parkoviská v areáli hotela a veľa áut bolo odstavených aj pod hradným kopcom.

Hlavným lákadlom dňa boli prehliadky zámockého hotela so sprievodcom. Návštevníci si mohli pozrieť zachované vzácne fresky a ich fragmenty, župnú sieň s pôvodnými kachľami a obnovenými nástennými maľbami, hradnú studňu, kaplnku i ďalšie zaujímavosti.

Článok pokračuje pod reklamou


V podhradí, pri jazierku, ktoré je využívané na člnkovanie a zážitkový rybolov, boli pripravené atrakcie pre deti, športové aktivity, ale nechýbalo ani dobré jedlo či ľudová hudba. Vyvrcholením podujatia bol večerný koncert speváčky Lenky Piešovej.

Ak ste sa na toto podujatie chystali a nakoniec ste sa naň nedostali, prípadne ste Galiciu Nuevu ešte nenavštívili, atmosféru podujatia a všetky zaujímavosti prehliadky nájdete v našej galérii.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross