No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Haseniu požiaru rodinného domu bránil syn majiteľa, škodu rátajú na desiatky tisíc

9. júla 2018 |  | | |

V obci Slizké na severe Rimavskosobotského okresu bolo v sobotu podvečer rušno. Pri požiari jedného z rodinných domov zasahovali nielen hasiči, ale aj polícia, ktorá sa musela postarať o jedného z obyvateľov rodinného domu. Ten bránil susedom, pred príchodom hasičov, pri hasení domu. Neskôr napadol aj svoje sestru.

Pri požiari zasahovalo osem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote so štyrmi kusmi techniky ako aj 17 dobrovoľných hasičov z obce Polom. Ako ďalej povedal pre Rimava.sk veliaci dôstojník Marián Brádňan, išlo o stredne ťažký zásah, keďže po príchode hasičov bol požiar domu v tretej fáze horenia. Podľa jeho slov príslušníci HaZZ zasahovali aj za pomoci autonómnych dýchacích prístrojov.

Príčina požiaru podľa Brádňana zatiaľ nie je známa. Požiar sa však rozšíril zo zaparkovaného horiaceho auta na prístrešok a ďalej na strechu rodinného domu. Pri záchrane domu však spočiatku bránil 25-ročný syn majiteľa domu, ktorý podľa našich informácií javil známky opitosti. Ako Brádňan ďalej priblížil, mladík sa snažil vojsť aj do zadymeného priestoru domu, kde hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch. Počas hasenia mal napadnúť aj svoju sestru. Po tomto incidente privolaná policajná hliadka musela použiť donucovacie prostriedky a odniesla ho do bezpečia. Škodu na majetku majitelia odhadujú na 35 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross