No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dom po požiari ostal neobývateľný, hasiči zabránili rozšíreniu na susednú strechu

Dom v Kokave nad Rimavicou ostal po dnešnom požiari neobývateľný. Staršej pani zhorela strecha a pri hasení sa miestami prepadol strop. Na mieste zasahovalo viac ako desať príslušníkov či dobrovoľných hasičov z obce České Brezovo a Klenovec. K zraneniu ženy nedošlo. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol Dalibor Kohút z operačného strediska HaZZ Lučenec, v dome bývala jedna osoba. Príčiny vzniku požiaru zisťujú.

Článok pokračuje pod reklamou"Prakticky zhorela celá strecha. Je neobývateľný," povedal Kohút, podľa ktorého sa im podarilo prvotným zásahom zachrániť susedný dom vzdialený len asi pol metra od požiaru. "Nerozšíril sa. Bol nasadený zvlášť jeden prúd na ochladzovanie strechy a ďalšie dva na likvidáciu požiaru," priblížil Dalibor Kohút.

Na mieste krátko popoludní zasahovali príslušníci HaZZ Poltár, Hnúšte a Lučenca. Na zistenie príčiny bol na miesto privolaný zisťovateľ príčin požiaru. Po druhej hodine bol požiar lokalizovaný a prebiehajú likvidačné práce. "Veliteľ zásahu si vyžiadal aj termokameru, aby sa našli skryté ohniská. Postupne časti domu budú rozoberať," dodal.

Hasiči dnes zasahovali v obci Nová Bašta. Išlo o požiar opusteného objektu. "Strecha na ňom zhorela," podotkol Dalibor Kohút.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Hasičská stanica Poltár, DHZ Klenovec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross