No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stany na hraničnom priechode Kráľ využilo zatiaľ takmer desať ľudí

Stany na hraničnom priechode Kráľ – Bánréve s Maďarskom využilo od Veľkej noci takmer desať ľudí prichádzajúcich zo zahraničia. Ich postavenie súvisí s nariadeniami a povinnou karanténou. Vojenský stan slúži asi dva týždne pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia v čase, keď čakajú na odvoz do karanténneho centra.

Jeho prevádzku zastrešuje odbor krízového riadenia Okresného úradu v Rimavskej Sobote. Podľa slov Csabu Csíziho, prednostu úradu, doposiaľ takto prišlo deväť ľudí, ktorí v stane mohli čakať na odvoz do karanténneho centra. V stanoch sa striedajú dve zmeny. Kto príde autom na hranice, po zatriedení ho policajti odprevadia do patričného karanténneho centra.

Článok pokračuje pod reklamou"Keď potrebujú odvoz, tak ten je zabezpečený dvakrát denne, ráno a večer," priblížil Csízi. Zo začiatku podľa jeho slov chodilo viac ľudí, potom bolo už menej ľudí. Medzi nimi bol aj jeden Číňan, ktorý mal prísť z Budapešti a prevážali ho s doprovodom do karanténneho centra v Tatrách. "Včera prišli ďalší traja repatrianti osobnými autami," doplnil Csízi s tým, že ľudí, ktorí prídu na hranice nahlasujú na ministerstvo vnútra, ktoré určí ďalšie ich smerovanie.

Jeden zo stanov je hasičský a slúži ako zázemie pre policajtov či vojakov, nie pre repatriantov. Ako povedal pre Rimava.sk riadiaci dôstojník OR Martin Babic, denne ho chodia kontrolovať. Podľa jeho slov dopĺňajú pohonné hmoty a vizuálne kontrolujú všetky jeho upevnenia. Jeden z hasičských stanov umiestnili v marci pred nemocnicu. Ten slúži na triedenie pacientov ešte pred vstupom do jej areálu. Zdravotníci takto odkláňajú potenciálne rizikových pacientov.

Hasiči sú v tých dňoch vyťažení po celom Slovensku. Ako uviedlo Prezídium HaZZ, operační dôstojníci prijímajú hovory na linku 150 každé 4 minúty. Vyzývajú občanov, aby túto linku nepreťažovali.
„Tiesňová linka je určená predovšetkým pre osoby v tiesni, ktoré potrebujú nevyhnutnú a okamžitú pomoc. Z dôvodu, že operační dôstojníci vysielajú hasičov ku každej jednej udalosti, žiadame občanov, aby sa vyvarovali nepravdivým informáciám. Posádka vyslaná k planému poplachu by mohla na inom mieste niekomu zachrániť život,“ uvádza Prezídium HaZZ.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: HAZZ

Pri vstupe do nemocnice zriadili zdravotnícky stan. Prejde ním každý pacient vstupujúci do areálu

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross