No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Medzi obcou Sušany a Kružno bojujú s lesným požiarom. Začal platiť zákaz kladenia ohňa či fajčenia

Desiatky hasičov bojujú v piatok podvečer s lesným požiarom, ktorý je približne medzi obcou Sušany a Kružno. Požiar bol nahlásený pár minút pred siedmou hodinou, do terénu vyrazili profesionálni hasiči a aj dobrovoľníci. K požiaru smerovali na Tatre aj na štvorkolkách. Keďže horieť začalo v strede lesa, sťažená bola lokalizácia požiaru. Po dvoch hodinách ale požiar takmer 30 hasičov dostalo postupne z viacerých strán pod kontrolu. Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ OR HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, pred deviatou hodinou bol požiar "chytený".

"Obvod požiaru je asi kilometer, príslušníci dohášajú ohniská," povedal pred deviatou hodinou večer Laššák. Na mieste sú okrem hasičov z R. Soboty a Hnúšte asi 18-ti dobrovoľníci z mesta Poltár, obcí Hrachovo, Kružno, Čerenčany či Ožďany. Hasia na pešo s hasiacimi vakmi.

Článok pokračuje pod reklamouPríčina požiaru je v šetrení, hasiči pracujú s viacerými verziami, každopádne upozorňujú na zákaz zakladania ohňa či odhadzovania cigaretových špakov. "Včera sme vyhlasovali zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru. Sucho je a teraz sa to aj potvrdilo," povedal riaditeľ s tým, že prví čo požiar hasili, tak videli, ako rýchlo sa dokáže oheň rozšíriť cez listy.

Jedna z posádok bola podľa našich informácií odvolaná do Tisovca k inému lesnému požiaru.

Zákaz sa týka na území lesných pozemkov ako aj ich ochranného pásma. V čase tohto zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Podľa Laššáka tak platí zákaz fajčenia či odhadzovania tlejúcich predmetov, ako aj používania otvoreného plameňa na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Takisto je zakázané vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

Hasiči zároveň aktuálne žiadajú starostov obcí, aby neodkladne a obvyklým spôsobom informovali širokú verejnosť, obhospodarovateľov lesných pozemkov vo svojom katastrálnom území, a taktiež aby zabezpečili plnenie opatrení vyplývajúcich pri vyhlásení zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross