No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči počas Veľkej noci zasahovali na streche internátu

Rimavskosobotskí hasiči zasahovali počas veľkonočného pondelka na streche chátrajúceho internátu. Privolala ich k nemu obyvateľka, ktorá si počas silného vetra všimla uvoľnený plech na budove bývalej jedálne, ktorý ohrozoval chodcov. Budova je majetkom mesta. Na miesto bola preto privolaná aj mestská polícia, zabezpečovacie práce však vykonali hasiči s potrebnou technikou. Ako pre Rimava.sk uviedol Marian Brádňan z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Rimavská Sobota, na mieste zasahovali dve jednotky s piatimi príslušníkmi. Okrem klasického vozidla musel však prísť aj výsuvný rebrík, pomocou ktorého sa dostali na strechu. „Nemuselo, ale v tom vetre to aj mohlo uletieť,“ podotkol Brádňan, podľa ktorého problém vyriešili zatiaľ provizórne a na ďalšiu opravu a zabezpečenie bol vyzvaný majiteľ budovy. Podľa našich informácií je aj na hlavnej streche uvoľnených viacero plechov, ktoré sa nadvihujú počas silného vetra.

Na chátrajúci internát upozorňovala aj partia mladých nadšencov, ktorí v ňom zorganizovali v rámci projektu RUINY, ďalšiu sériu intímnych koncertov.
V internáte by okrem Krízového centra pre opustené ženy mohli byť aj byty pre zamestnancov väznice.

Podľa posledných informácií prezentovaných primátorom mesta Jozefom Šimkom by v jednej nevyužívanej časti chceli zriadiť viac ako 100 bytov. Informoval o tom na rokovaní mestského zastupiteľstva. Podľa jeho slov by stavať chceli začať tento rok a byty by mali byť využívané pre obyvateľov mesta, ako aj väznice, ktorú na neďalekej Sabovej plánuje v najbližších rokoch vytvoriť ministerstvo spravodlivosti.

Pozornosť na chátrajúci internát predtým upriamil aj poslanec Ivan Hazucha, podľa ktorého internát na Školskej ulici je dosť veľký, aby sa do neho zmestil domov sociálnych služieb a aj byty, ktoré by mohli využiť ako ubytovanie pre zámer rozšírenia väznice na Sabovej. „Nebolo by zle, keby sme na toto boli pripravení,“ podotkol Hazucha. Ako poznamenal, mohli by na to využiť aj financie určené na výstavbu nájomných bytov na Hostinského ulici, ku ktorej však počas uplynulých rokov nedošlo.

V roku 2012 vedenie meste ešte zvažovalo aj využitie ako ubytovanie pre zamestnancov investora, ktorý chce pri Rimavskej Sobote postaviť závod na spracovanie ropy. Zo zámeru však zišlo.
Budova, ktorá je v súčasnosti vo vlastníctve mesta, je už niekoľko rokov opustená. Mesto ju do svojho majetku nadobudlo zámenou s Banskobystrickým samosprávnym krajom za pozemky pod cestami II. a III. triedy a nehnuteľnosťami vo vlastníctve kraja. Väčšia časť komplexu nie je využívaná a chátra, prenajatá je len časť priestorov bloku B, kde sídli Krízové centrum SOS určené pre ženy. Budova chátra, už niekoľkokrát sa stala terčom zlodejov a vandalov. Rekonštrukcia si však žiada veľa financií a samospráva sa snaží získať ich z výziev. Jednou z možností využitia by bolo zriadiť tu domov dôchodcov. V roku 2012 vedenie mesta ešte zvažovalo aj využitie ako ubytovanie pre zamestnancov investora, ktorý chce pri Rimavskej Sobote postaviť závod na spracovanie ropy. Zo zámeru však zišlo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross