No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči v Hnúšti sa budú sťahovať, stanicu opravia

hasicska-stanica-hnustaHnúšťanských hasičov čaká v najbližších dňoch sťahovanie do náhradných priestorov, ktoré budú v priestoroch bývalej SAD na výjazde z Hnúšte do Tisovca. Ako Rimava.sk informoval Erik Piater z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, stanica má byť vysťahovaná najneskôr do 28. októbra. „Vtedy bude odovzdané stavenisko a mali by začať realizačné práce,“ povedal pre Rimava.sk Piater. Ako doplnil, rekonštrukciu, prístavbu a modernizáciu Hasičskej stanice v Hnúšti bude zabezpečovať víťaz verejného obstarávania spoločnosť Hant BA DS z Považskej Bystrice v hodnote takmer 200 tis. eur s DPH. Práce budú hradené z nenávratného finančného príspevku, 15 percent zaplatí štát. 

hasicska-stanica-hnustaPodľa Aleny Koišovej z kancelárie ministra vnútra je zmluva o dielo účinná od 18. októbra 2013. Ako ďalej spomenula, verejné obstarávanie sa v prípade rekonštrukcie opakovalo trikrát. „Dôvodom boli výhrady riadiaceho orgánu pre Regionálny operačný program voči procesu verejného obstarávania,“ doplnila Koišová.

Presťahovanie do náhradných priestorov nebude mať na fungovanie jednotky v Hnúšti vplyv. Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Rimavskej Sobote Marek Laššák, stanica v Hnúšti sídli v budove bývalého závodného útvaru hasičov SLZ, do ktorej sa od jej postavenia okrem kúrenia neinvestovalo. „Bolo to potrebné, budova je už dosť v zúfalom stave,“ povedal Laššák. Predmetom rekonštrukcie má byť výmena strechy, okien, zateplenie či zmena dispozičného riešenia interiéru, výmena elektrických rozvodov, ako aj prístavba dvoch garáží.

V stanici podľa Laššáka slúži 16 hasičov, ktorí majú k dispozícii dve cisternové vozidlá, jedno na dopravné nehody a jedno osobné auto.

[nggallery id=1211]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross