No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči v nezvyčajných úlohách, chytali hada a hľadali stratených hubárov

12. augusta 2016 |  | |

perex-hasiciRimavskosobotskí hasiči sa tento týždeň ocitli v nezvyčajných úlohách. Okrem tradičných zásahov pri požiaroch, dopravných nehodách alebo čoraz častejších záplavách, sa hasiči stretávajú aj so záchranou zveri či hľadaním ľudí. Podľa Mareka Laššáka, riaditeľa OR HaZZ Rimavská Sobota, ich počas týždňa privolali k hľadaniu dvoch stratených osôb v lese pri Padarovciach. Ako ďalej Laššák spomenul, nahlásené boli dve osoby, pravdepodobne starší pán s vnukom, ktorí boli zbierať huby a po 4 hodinách sa nevedeli vrátiť späť k autu. Na miesto preto vyslali pomoc na terénnom aute, štvorkolke a piatimi príslušníkmi HaZZ. Počas hľadania stratenú dvojicu však medzičasom z lesa vyprevadil ďalší z okoloidúcich hubárov. „Oznámili nám to a tak bola akcia zrušená," priblížil Laššák. Stratené osoby pomáhali hľadať aj policajti.

Nepríjemné ráno zažili tento týždeň obyvatelia bytového domu na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote, kde pri kúpeľni na chodbe našli hada. Privolaní hasiči hada chytili do vedra a neskôr našli aj majiteľa. Pravdepodobne užovka koralová sa do bytu dostala zrejme cez stupačku od suseda z iného poschodia. Podľa Laššáka okrem chytania hada zasahovali aj pri odstraňovaní sršňov.

Nezvyčajný zásah majú za sebou aj hasiči po dnešnom ráne v Lučenci. Podľa informácií z operačného strediska HaZZ mal jeden z pracovníkov pekární zaseknutú ruku v linke na pečenie rohlíkov. Muž mal pomliaždené prsty a nevedel si ju vytiahnuť, privolaní boli pracovníci rýchlej zdravotnej pohotovosti, ktorí muža ošetrili a odviezli ho do nemocnice.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross