HKM opäť trápi zlá forma, Skalici nestrelil ani gól

4. februára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota opäť neprežívajú dobré obdobie. V 37. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy prehrali na domácom ľade so Skalicou 0:3. V tabuľke stále okupujú poslednú priečku a strata na Trnavu ostáva sedembodová.

Soboťania v zápase nehrali aktívne, čo sa pripísalo aj pod ich strelecké konto. V prvej tretine inkasovali v 14. minúte úvodný gól z hokejky Janíka. Skaličania strelili druhý gól z hokejky Šandora v prostrednej tretine. V rovnakej časti inkasovali aj tretí gól, ktorý strelil Janáč.

Na zápase boli aj fanúšikovia Skalice, ktorí pricestovali v počte pätnásť kusov z 300-kilometrovej vzdialenosti. Sobotskí skalní fanúsikovia, ktorým sa nepáčila prevedená hra, odišli počas zápasu.

"Do zápasu sme vstúpili zbytočne nervózne. Z toho vyplývali aj naše chyby, či už to boli prihrávky alebo nedôrazná hra. Súpera sme v podstate sami posadili na koňa. Výsledok si už ustrážili a vyhrali zaslúžene. Žiaľ, nevedeli sme sa chytiť gólom," povedal po zápase tréner HKM Andrej Péter.

Soboťanov čaká teraz 11-dňová reprezentačná pauza, po nej na domácom ľade privítajú AquaCity Pikes. Vo februári potom ešte odohrajú domáci duel 28. februára proti Žiaru nad Hronom.