HKM pokračuje v negatívnej sérii, proti Dubnici mu nevyšla prvá tretina

21. decembra 2023 | | | |  |

DUBNICA NAD VÁHOM/RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota nevyhrali ani v ďalšom zápase Tipos Slovenskej hokejovej ligy. Tentokrát bola nad ich sily Dubnica nad Váhom, na ktorej ľade prehrali 2:5.

Soboťanom vôbec nevyšla prvá tretina. Prvý gól inkasovali už v tretej minúte z hokejky Chatrnúcha. V desiatej minúte bolo už 0:2, o čo sa pričinil Haščák. O dve minúty neskôr viedla Dubnica už trojgólovým rozdielom zásluhou Urama. Hosťom sa podarilo znížiť skóre v 13. minúte, presným strelcom bol Nazarov.

Článok pokračuje pod reklamou

Úvod druhej tretiny taktiež nebol pre Rimavskú Sobotu ideálny. V 26. minúte strelil štvrtý gól Švec a na 5:1 zvyšoval v 35. minúte svojím druhým gólom Chatrnúch. Prvý bod v novom drese si pripísal presne s klaksónom signalizujúcim koniec druhej tretiny fínsky odchovanec Saku Kivinen, ktorý znižoval na finálnych 5:2.

"Nezachytili sme úvod stretnutia. Niektorí hráči ako keby ešte boli v autobuse. V prvej tretine sme dostali tri rýchle góly, aj keď sme znížili na 3:1. V druhej časti sme zmenili niektoré veci. Začali sme domácich viac napádať a pridali sme trochu agresivity. Trápime sa v zakončení. My si aj vytvoríme šance, no veľmi ťažko dávame góly, a to rozhoduje zápasy," zhodnotil zápas tréner HKM Vladimír Klinga.

Soboťanom tak stále patrí posledná priečka v tabuľke SHL. Predposledné miesto sa však vzďaľuje, nachádza sa na ňom AquaCity Pikes s náskokom štyroch bodov. Ligu stále vedie Žilina, na konte má 66 bodov.