No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa bude opäť dejiskom národného šampionátu v kulturistike

Mesto Hnúšťa na severe Rimavskosobotského okresu bude po roku opäť dejiskom majstrovstiev Slovenska v kulturistike. Rozhodli o tom funkcionári Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja. Do éteru to po prvýkrát povedali na nedávnej pohárovej súťaži žien a mužov IFBB CUP ZVOLEN. Pre Rimava.sk túto informáciu potvrdil Dušan Ďubek, organizátor majstrovstiev a bývalý federálny majster v kulturistike.

Podľa jeho slov sú funkcionári SAFKST sú spokojní nielen s miestom konania národného šampionátu, ale aj s prácou organizátorov. „O kulturistiku je veľký záujem. Majstrovstvá sa odohrávajú v športovej hale, kde je dostatočný priestor pre pretekárov i návštevníkov,“ poznamenal Ďubek. Ako ďalej priblížil, majstrovstvá sa budúci rok uskutočnia v tradičnom termíne, a to v posledný aprílový týždeň. „Už sme pomaly začali s prípravami. Z organizačného tímu sme už mali stretnutie, čo a ako by sme chceli urobiť, tak aby to fungovalo,“ spomenul. Ako prezradil, na budúcoročné majstrovstvá pripravujú aj novinky. Podľa Ďubeka by chceli na šampionát pozvať ďalšie osobnosti z kulturistiky, jednou z nich by mohol byť aj Libor Minařík, známy aj ako Mr. Triceps, ktorý je 7 násobným majstrom ČSSR, dvojnásobným majstrom Eúropy a dvojnásobným vicemajstrom sveta.

Hnúšťa tak bude aj druhý rok po sebe dejiskom majstrovstiev Slovenska juniorov a junioriek v bikiny fitness, body fitness a kulturistiky. Podľa organizátora si však po majstrovstvách 2019 dajú od organizácie šampionátu pauzu, aby sa pretekári, ale aj návštevníci nepresýtili iba jedným miestom konania.

Takto to vyzeralo na minuloročnom šampionáte.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross