No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Dokončujú obnovu centra, otvorenie chystajú na september

HnúšťaObnova verejných priestranstiev v Hnúšti je takmer hotová, dokončiť treba verejné toalety a posledné úpravy mestského parku. Ako pre Rimava.sk potvrdila prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, slávnostné otvorenie zrevitalizovaného centra chystajú na polovicu septembra.

Podľa jej slov je ešte potrebné umiestniť zariaďovacie predmety do verejných toaliet, doplniť lavičky a časť zelene do vynoveného mestského parku. Napriek tomu, že park ešte nie je oficiálne dokončený, hlavne rodičia s deťmi už využívajú nové detské ihrisko. Ako prednostka potvrdila, plánujú k nemu umiestniť ešte malý oplôtok, pre lepšiu bezpečnosť detí. Viacerí Hnúšťania totiž pri zverejnení zámeru samosprávy na mestskej stránke kritizovali, že ihrisko bude blízko hlavnej cesty.

S obnovou verejných priestranstiev v Hnúšti sa začalo v marci, projekt bol rozdelený na štyri časti. Zahŕňal obnovu mestského parku, verejného WC, cestných komunikácií a verejného osvetlenia. Ako Rimava.sk informovala, súťaž na realizáciu prác vyhrala spoločnosť Strabag. Rozpočet projektu predstavoval viac ako 750 tisíc eur, financovaný bol hlavne z prostriedkov Európskej únie, z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Mesto vo svojom rozpočet počítalo aj s čerpaním úveru vo výške približne 197 tisíc eur na revitalizáciu centra. Zahŕňa päťpercentnú spoluúčasť samosprávy a neoprávnené výdavky. Ako prednostka na jar vysvetlila, pri vyhodnocovaní žiadosti ministerstvo niektoré položky vyhodnotilo ako neoprávnené, projekt však musel byť realizovaný ako celok.
[nggallery id=1129]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross