No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa dostala viac ako 2 milióny eur na rozšírenie priemyselného parku

Hnúšťa na severe Rimavskosobotského okresu dostala vyše dvojmiliónovú štátnu dotáciu na rozšírenie priemyselného parku. Pre Rimava.sk to potvrdil primátor Hnúšte Michal Bagačka aj vedúca komunikačného oddelenia Ministerstva hospodárstva SR Dagmar Hlavatá. Podľa primátora sú financie určené na rozšírenie priemyselnej zóny a vytvorenie vhodných podmienok pre ďalších investorov, s ktorými aktuálne prebiehajú rokovania. Bagačka ich zatiaľ nekonkretizoval. Ako však zdôraznil, snahou samosprávy je pokračovať v rozvoji priemyselného parku, aby tak vznikli nové pracovné miesta.

Mesto reagovalo na výzvu ministerstva, ktorá trvala do 2. februára. Žiadali sumu viac ako 2 milióny eur, hodnotiaca komisia projekt v plnej výške schválila. "Odborná komisia schválila 22.februára žiadosť o dotáciu mesta Hnúšťa, ktorá bola predložená na základe výzvy MH SR na predloženie žiadostí  na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb na rok 2012,“ informovala Dagmar Hlavatá. Podľa jej slov ministerstvo následne 28. februára  uzavrelo s mestom zmluvu o dotácii. Ako primátor uviedol, samospráva má už peniaze na účte.

V priemyselnom parku podľa slov primátora v súčasnosti pôsobí výrobca káblových zväzkov Yura Eltec Corporation a tiež spoločnosť Reisner&Wolff, ktorá vyrába kovové konštrukcie, celkovo tu pracuje približne 1 400 ľudí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross