No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa hostila vyšportované telá, podľa Ďubeka je mesto legendou kulturistiky

HNÚŠŤA - V sobotu 26. júna sa v Hnúšti konali Majstrovstvá Slovenska v kulturistike juniorov do 23 rokov a súťaž v bikiny fitness. V športovej hale sa predstavilo množstvo vyšportovaných tiel, ktorí chceli zaujať porotu svojimi svalmi. 

Článok pokračuje pod reklamou


Pre Rimava.sk sa vyjadril aj jeden z organizátorov podujatia Dušan Ďubek. “Hnúšťa je taká legenda kulturistiky nielen v našom regióne, ale aj v bývalom Československu či súčasnom Slovensku. Vždy tu boli nejaký dobrí pretekári,” povedal nám Ďubek na úvod. 

Táto súťaž sa mala konať už minulý rok v apríli, no pre pandémiu koronavírusu to museli celé odložiť a presunúť na iný dátum. “My sme už vtedy mali všetko nachystané, kúpené ceny, poháre či medaily pre jednotlivé kategórie. Tohto roku sme museli jedine odliepať štítky a tie sme dávali s dnešným dátumom,” doplnil. 

Ďubek je okrem iného aj trénerom kulturistiky. Niekedy bola jeho zverenkyňou aj jeho dcéra Michaela Ďubeková. Tá sa však tentoraz nepredstavila. “Mala sa zúčastniť minulý rok na týchto pretekoch, no všetko sa zastavilo. Tento rok sa pretekov nezúčastnila z hľadiska toho, že sa musela pripravovať na štúdium,” konkretizoval s tým, že jediným účastníkom na tejto súťaži zastupujúci Hnúštu bol Marek Bambura. 

Pekné úspechy zaznamenala v súťaži aj rodáčka z Rimavskej Soboty Viktória Gémešiová (Roland Fitness), ktorá si z týchto majstrovstiev odniesla domov dve medialy - jednu zlatú a jednu striebornú. Najcennejší kov získala v súťaži bikiny ženy open a striebro v bikiny juniorky nad 166 centimetrov. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross