No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Na dobudovanie kanalizácie dostanú takmer 4 milióny eur

18. decembra 2014 |  | |

HnúšťaHnúšťanská samospráva uspela so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na dobudovanie kanalizácie, cez Operačný program Životné prostredie dostane takmer 4 milióny eur. Informácia o projekte odznela na pondelkovom rokovaní  mestského zastupiteľstva, pre Rimava.sk ju potvrdila aj prednostka mestského úradu Oľga Maciaková. Ako spomenula, zmluvu primátor Michal Bagačka podpisoval tento týždeň.

Samospráva očakáva, že s prácami by sa mohlo začať v marci  budúceho roka, výstavba by potom mohla byť ukončená na jeseň. Finančne musí byť projekt uzavretý do decembra 2015. Podľa slov prednostky by však pri miernej zime mohli práce začať aj skôr ako v marci.

Ako Rimava.sk v máji informovala, Hnúšťa sa o financie uchádzala v rámci výzvy, ktorú vyhlásilo ministerstvo životného prostredia. Celkové výdavky na projekt sú vyčíslené na takmer 4,2 milióny eur, spolufinancovanie projektu zo strany mesta má predstavovať päť percent z celkových oprávnených výdavkov, teda viac ako 200 tisíc eur.

Podľa opisu projektu má byť navrhovaná kanalizácia napojená na existujúcu kanalizačnú sieť. Bude riešiť odvedenie splaškových vôd z mestskej časti Likier, Dolná Kolónia a ulíc Hlavná, Francisciho, Fučíkova, Skalica, Rad, Križanova, Kotlištská, Kraskova, Jilemnického, 1.mája a Banícka. Dobudovať chcú celkovo 5,7 kilometra kanalizácie, jej súčasťou majú byť aj čerpacie stanice. Zabezpečenie projektovej prípravy odsúhlasili poslanci ešte koncom roka 2009.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross