No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Niektorí obyvatelia sa sťažujú na túlavé mačky pri bytovke, iní ich kŕmia

3. augusta 2012 |  | |

Pri bytovke na Nábreží Rimavy v Hnúšti majú problém s túlavými mačkami. Zatiaľ čo časť obyvateľov sa sťažuje na to, že mačiek je priveľa, iní ich pravidelne kŕmia. Radnica zatiaľ oficiálnu sťažnosť nemá, oznámenie však už dostala mestská polícia, pripomienka k premnoženým zvieratám odznela aj na mestskom zastupiteľstve.

Ako pre Rimava.sk potvrdil náčelník mestskej polície Milan Migaľa, o výskyte túlavých mačiek na Nábreží Rimavy vie, odchytávať ich však nemôžu. Karanténnu voliéru majú len pre psov, aj vyškolený pracovník má odbornú spôsobilosť len na odchyt psov.

Podľa slov náčelníka časti obyvateľov mačky prekážajú, na druhej strane sú však pri vchodoch rozmiestnené misky s krmivom. Ako Migaľa poznamenal, kŕmenie túlavých zvierat nie je v súlade so záväzným nariadením mesta. Mestská polícia už pred časom dostala aj oznámenie od obyvateľov bytovky. Tí usvedčili staršieho suseda, ktorého policajti napomenuli a neskôr aj sankcionovali. Podľa slov náčelníka občania, ktorí s políciou spolupracovali pri riešení problému, boli ochotní usvedčiť len jednu osobu. Vždy sa ale nájdu „starostliví“ ľudia, ktorí zvieratá kŕmia, mačiek je potom na jednom mieste priveľa. Náčelník polície ich pri bytovke odhadol približne na dvadsať.

Mestský úrad zatiaľ oficiálnu sťažnosť v tejto veci nedostal. Pre Rimava.sk to uviedla prednostka Oľga Maciaková, ktorá ale tiež potvrdila, že pri bytovke na Nábreží Rimavy je túlavých mačiek veľa.

Na premnožené zvieratá na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva upozornila poslankyňa Hilda Ginisová. Podľa jej slov ide o zvieratá, ktorých počet rýchlo narastá. Ako ďalej pre Rimava.sk povedala, problém budú určite riešiť k spokojnosti obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross