No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa: Nočný beh vyvrcholí hudobným koncertom

28. augusta 2017 |  | 

V piatok, 1. septembra 2017, sa v Hnúšti uskutoční už 4. ročník podujatia Nočný beh Hnúšťa 2017, ktoré organizuje občianske združenie Horná Rimava. „V minulom roku sme v spolupráci so spoločnosťou PMXnet organizovali aj beh pre deti, ktorý bol veľmi úspešný, behať prišlo približne 250 detí, takže v ňom budeme pokračovať aj tento rok,“ informoval hlavný organizátor podujatia Roman Lebeda z občianskeho združenia Horná Rimava. Ako ďalej spomenul, štartovné na detské preteky je pre všetky deti zdarma. „Deti sa môžu tešiť na občerstvenie, cukrovú vatu, hotdogy a na víťazov čakajú hodnotné vecné ceny,“ avizuje.

Po detských pretekoch vysadnú na rôzne kolesové dopravné prostriedky malí i veľkí, ktorí sa zapoja do podujatia Na kolesách proti rakovine. V spolupráci so združením Nadácia výskum rakoviny ho v Hnúšti organizujú po druhýkrát. „Symbolickou jazdou podporíme myšlienku boja proti rakovine a zakúpením rôznych predmetov budú môcť ľudia nadáciu podporiť aj finančne,“ doplnil Lebeda.

Hlavným podujatím večera je Nočný beh, ktorý v Hnúšti organizujú už štvrtý krát. Minulý rok si po víťazstvo prišiel Adam Dymitroca z poľského mesta Wleń. „Dôraz však kladieme hlavne na to, aby sme motivovali športovať ľudí z nášho regiónu, preto neplánujeme dlhšie trate, iba také, ktoré odbehne aj amatérsky bežec. Tento rok to bude päť mestských okruhov o dĺžke 900 metrov, aby fanúšikovia mohli vidieť svojich favoritov na trati viackrát a povzbudiť ich,“ ukončil Roman Lebeda.

Pretekári sa môžu na preteky zaregistrovať tu.

Piatkový športovo – charitatívny deň ukončí hudobný koncert. „Na pódiu vystúpi Vratko Rohoň z kapely INE KAFE so svojou unplugged šou a večer ukončí dvojhodinové vystúpenie skupiny Team Revival, ktorá zahrá všetky hity Paľa Haberu a skupiny Team. Pre mladšie ročníky organizátori pozvali interpreta ADissa.

Zdroj: PR článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross