No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠTA: V júni sa ujme funkcie nová hlavná kontrolórka

MsÚ HnúšťaOd júna budú mať v Hnúšti novú hlavnú kontrolórku, poslanci do tejto funkcie zvolili Annu Baričovú. Pre Rimava.sk to potvrdila prednostka mestského úradu Oľga Maciaková. Ako informovala, voľba sa uskutočnila na zasadnutí mestského zastupiteľstva začiatkom mája.

Podľa slov prednostky sa o post hlavného kontrolóra či  kontrolórky hnúšťanskej samosprávy uchádzalo osem kandidátov, všetci splnili podmienky, napokon sa však rozhodovalo medzi piatimi (dvaja uchádzači neprišli, jeden sa zo zdravotných dôvodov vzdal).

Ako sa ďalej uvádza v zápisnici zo zasadnutia mestského zastupiteľstva, po prvom kole tajného hlasovania získala najviac hlasov (6) práve Anna Baričová, o jeden menej mala doterajšia hlavná kontrolórka Michaela Hroncová. Na zvolenie však bola potrebná nadpolovičná väčšina hlasov, voľba tak pokračovala druhým kolom, do ktorého postúpili dve uchádzačky s najvyšším počtom hlasov. Poslanci napokon do funkcie na šesť rokov zvolili Annu Baričovú. Vo svojej prezentácii spomenula, že má niekoľkoročnú prax vo finančnej kontrole, pracuje v súkromnej sfére (účtovníctvo), ako hlavná kontrolórka ale pôsobí v dvoch obciach.. Podľa zápisnice sa poslanci jednohlasne zhodli aj na plate hlavnej kontrolórky, v zmysle zákona a štatútu mesta ho určili na 1 466, eur.

Ako prednostka pre Rimava.sk potvrdila, hlavná kontrolórka bude pracovať na plný úväzok.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross