No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Peniaze pre športovcov sú rozdelené, pôjdu deviatim klubom

ilustračné fotoNa podporu športových klubov v Hnúšti tento rok vyčlenili v rozpočte dvadsať tisícový finančný balík, peniaze sú už rozdelené medzi jednotlivé kluby. Ako pre Rimava.sk potvrdila prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, žiadosti prehodnotila komisia, dotácie, ktoré odporučila, schválilo aj mestské zastupiteľstvo. S najväčšou sumou od mesta tak môžu počítať futbalisti (7 tis. eur) a volejbalisti (5 900 eur). Členovia taekwondo klubu dostanú dotáciu vo výške 1 650 eur, kickboxeristi o sto eur menej, fitness klubu priklepli čiastku 1 500 eur. Bedmintonisti majú schválenú finančnú injekciu vo výške 1 300 eur, podľa slov prednostky je však časť týchto peňazí účelovo viazaná, ak športovci pocestujú na majstrovstvá sveta. Suma 350 eur pôjde turistom aj stolnotenisovému klubu, kynologický klub dostane o päťdesiat eur viac.

Okrem športovcov rozdelili aj peniaze pre iné organizácie, ktoré pôsobia v meste, celkovo ide o sumu viac ako dvetisíc eur. Tie pôjdu najmä na činnosť zväzu zdravotne postihnutých, mikroregiónu Sinec-Kokavsko a občianskeho združenia Athéna, ktoré prevádzkuje denný detský stacionár.

Podľa slov prednostky tie organizácie, ktoré dostali dotáciu, nemohli mať finančné záväzky voči mestu a museli prezentovať svoju činnosť či dosiahnuté výsledky v predložených správach.

Ako už Rimava.sk informovala, hnúšťanskí poslanci schválili rozpočet ešte v decembri minulého roka. Na rokovaní sa vtedy zúčastnili aj zástupcovia športových klubov, ktorí žiadali viac peňazí na šport. Na návrh poslankyne Marty Jurčovej napokon zastupiteľstvo schválilo navýšenie dotácie pre športovcov o sedem tisíc eur, celkovo im tak mesto v rozpočte vyčlenilo dvadsať tisíc.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross