No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Rúška nakupujú aj z ušetreného platu primátora

V Hnúšti distribuujú ochranné rúška pre obyvateľov bezplatne. Nakupujú ich z peňazí, ktorých sa primátor mesta vzdal. Ten sa tak rozhodol po tom, čo sa zvýšili náklady mesta na zabepečenie týchto ochranných prostriedkov. V prvom kole začínajú občanmi nad 75 rokov. Ako primátor pre Rimava.sk povedal, v balíčku je okrem rúška aj usmernenie ako ho prať a žehliť a tiež list, v ktorom seniorov prosí, aby sa chránili. Zároveň seniorov v liste informuje, ako majú postupovať v prípade, že potrebujú od mesta pomoc s nákupom liekov, či potravín.

S rozvozom rúšok majú v meste v pláne pokračovať aj v budúcom týždni pre nižšie vekové kategórie, keď im doručia ďalšie rúška. Distribúciu zabezpečujú terénne sociálne pracovníčky v spolupráci s mestskou políciou. Žiadatelia dostanú od mesta rúška do 24 hodín po objednaní. O možnosti zabezpečiť si rúška, informujú verejnosť aj prostredníctvom mestského rozhlasu 2x denne s uvedením telefónneho čísla (047 202 88 24).Medzi ďalšie opatrenie zavedené mestom patrí, že dane a poplatky budú môcť jeho občania platiť v tomto roku vzhľadom na krízovú situáciu neskôr.

Poplatky rušia aj v Lučenci. Radnica zrušila poplatky za stravu v materských a základných školách zriadených mestom. Informovala o tom na svojej webovej stránke. Rušenie poplatkov platí od apríla až do odvolania. „Platby za mesiac marec zostávajú na účte a budú následne zúčtované na konci školského roka,“ uvádza mesto Lučenec.

Mesto zároveň vyzýva rodičov budúcich prvákov, aby svoje dieťa zapísali do prvého ročníka elektronicky od 15. apríla do 30. apríla a vyhli sa tak možnému riziku.

„Ak sa vám nedá svoje dieťa zapísať elektronicky, môžete tak urobiť aj osobne pri dodržaní všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení. Zápis bude prebiehať osobne bez prítomnosti dieťaťa len od 20. do 24. apríla 2020, upresnila radnica.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross