No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: S dobudovaním kanalizácie začnú neskôr

ilustračné fotoS dobudovaním mestskej kanalizácie, na ktorú samospráva v Hnúšti získala nenávratný finančný príspevok, začnú neskôr. Proces verejného obstarávania zatiaľ nebol ukončený, projekt by pritom mal byť finančne uzavretý do konca roka. Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, verejné obstarávanie prebehlo formou elektronickej aukcie. Podľa jej slov víťaza už poznajú, no dnes ešte museli posielať podklady na ministerstvo pôdohospodárstva na pripomienkovanie. O výsledku by tak mali byť informovaní v priebehu troch týždňov.
Hnúšťanská samospráva uspela so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na dobudovanie kanalizácie, cez Operačný program Životné prostredie dostane takmer 4 milióny eur. Spolufinancovanie projektu zo strany mesta má predstavovať päť percent z celkových oprávnených výdavkov, teda viac ako 200 tisíc eur. Samospráva očakávala, že s prácami by sa mohlo začať v marci, ukončené mali byť na jeseň.

Podľa opisu projektu má byť navrhovaná kanalizácia napojená na existujúcu kanalizačnú sieť. Bude riešiť odvedenie splaškových vôd z mestskej časti Likier, Dolná Kolónia a ulíc Hlavná, Francisciho, Fučíkova, Skalica, Rad, Križanova, Kotlištská, Kraskova, Jilemnického, 1.mája a Banícka. Dobudovať chcú celkovo 5,7 kilometra kanalizácie, jej súčasťou majú byť aj čerpacie stanice. Zabezpečenie projektovej prípravy odsúhlasili poslanci ešte koncom roka 2009.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross