No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: V Komunitnom centre sa deťom venujú aj počas prázdnin

komunitne-centrum-hnustaZačali prázdniny a všetky deti majú na dva mesiace „voľno“. Je tu leto, ideálne na šantenie a oddych od školských povinností. No nie všetky deti majú kam počas prázdnin ísť, či už z finančných dôvodov, pracovnej zaneprázdnenosti rodičov ako aj toho, že už nemajú starých rodičov, pri ktorých by mohli počas prázdnin byť. O tom, ako a kde zamestnanci Komunitného centra počas prázdnin organizujú detský letný tábor s dennou dochádzkou Rimava.sk informovala odborná pracovníčka Komunitného centra Veronika Muránska.
Tábor je od 8.00 do 18.00 hodiny zdarma, pre deti je od rodičov potrebné len vreckové v prípade celodenných výletov na stravu a občerstvenie. Počas júla organizovali pracovníci pre deti pravidelné aktivity zamerané na oddych a zábavu – tanečný krúžok, športové hry, návštevy dopravného a multifunkčního ihriska a vonkajšieho fitness. Deti navštívili zbojnícky dvor Salaš Zbojská či mestskú políciu, kde ich náčelník Milan Migaľa oboznámil s prácou mestských policajtov. Pre deti zorganizovali aj informačný workshop, na ktorom sa oboznámili s históriou mesta Hnúšťa. Absolvovali poznávací turistický pochod na Šťavicu v Rimavskom Brezove. Navštívili aj Jazdecký Klub Excel madon, kde mali možnosť zoznámiť sa so spôsobom života na farme, chovom koní a hospodárských zvierat. Okrem života na farme si mohli vyskúšať aj jazdu na koňoch, na záver si spoločne posedeli pri ohníku a opekali špekáčiky. V auguste bude detský denný tábor v Komunitnom centre pokračovať, pre deti je naďalej pripravený pestrý program, návšteva zaujímavých miest a pamiatok. Záver prázdnin bude patriť rozlúčke s letom, ktorá bude 31. augusta.

Pracovníci Komunitného centra okrem práce s deťmi naďalej pracujú aj s dospelými, ktorí potrebujú pomoc v oblasti sociálneho poradenstva – ako sú nepriaznivá sociálna situácia, hroziace alebo existujúce exekúcie, rodinné problémy a kariérne poradenstvo – aktuálne ponuky voľných pracovných miest – pomoc s uplatnením sa na trhu práce. V júli sa podarilo zamestnať s pomocou pracovníkov Komunitného centra ďalších štyroch nezamestnaných. Komunitné centrum v spolupráci s Občianskym združením Geriacentrum Ideal zorganizovalo dva informačné semináre zamerané na možnosť zamestnania sa ako opatrovateľ - opatrovateľka na Slovensku. Záujemcovia o opatrovanie ako možnosť stáleho zamestnania sa, musia absolvovať opatrovateľský kurz, na ktorý sa môžu prihlásit osobne v Komunitnom centre alebo mailom na adrese [email protected]. Počet voľných miest na tento kurz je limitovaný, preto je vhodné prihlásiť sa naň čo najskôr. Kurz je zdarma len pre nezamestnaných UoZ evidovaných na ÚPSVaR. Ostatní záujemcovia si opatrovateľský kurz hradia v plnej výške.

Zdroj: Rimava.sk, Veronika Muránska, pracovníčka Komunitného centra


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross