No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Z balkóna vypadol 5-ročný chlapec, mal sa naťahovať za slivkou

V jednom z bytových domov v Hnúšti včera popoludní vypadol z balkóna 1. poschodia iba 5-ročný chlapec. Pri páde zo štvormetrovej výšky utrpel stredne ťažké zranenia, ktoré si vyžiadali prevoz vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici.Podľa našich informácií bol chlapec doma iba so súrodencami, z toho najstaršia bola jeho 15- ročná sestra. Príčinou pádu z balkóna by malo byť naťahovanie sa za slivkou. Ako ďalej informovala Katarína Načiniaková, hovorkyňa skupiny Falck, dieťa so stredne ťažkými zraneniami bolo napojené na umelú pľúcnu ventiláciu a v stabilizovanom stave bolo odovzdané posádke leteckých záchranárov.

Tí pristáli na futbalovom ihrisku, kde si lekárka leteckých záchranárov prevzala od rýchlej lekárskej pomoci 5-ročného chlapca. „Dieťa utrpelo poranenie hlavy, chrbtice a dolných končatín. Leteckí záchranári chlapčekovi následne doplnili potrebnú liečbu. Na umelej pľúcnej ventilácií bolo dieťatko vo vážnom stave letecky prevezené do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici,“ uviedla pre Rimava.sk Zuzana Hopjaková hovorkyňa Air-Transport Europe (ATE).

„V súčasnosti preverujeme bližšie okolnosti pádu dieťaťa,“ uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako doplnila, polícia čaká aj na správu od lekára.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross