No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Začali s prípravami Dní mesta, oslavy budú tento rok okrúhle

ilustračné fotoV poradí dvadsiate oslavy Dní mesta chystá tento rok hnúšťanská samospráva, s prípravami sa už začalo. Pre Rimava.sk to potvrdila prednostka mestského úradu Oľga Maciaková. O tom, ako by mohol vyzerať program, sa hovorilo aj na rokovaní mestského zastupiteľstva začiatkom týždňa. Ako poslancov informoval riaditeľ mestského kultúrneho strediska Jaroslav Piliarik, súčasťou programu by mohlo byť Na skle maľované v podaní prešovského divadla, koncert skupiny Iné Kafe aj Elán Revival. Počítajú tiež s tradičným jarmokom, súťažami, slávnostným zasadnutím zastupiteľstva ale aj s jazdou na historickom vláčiku zo susedného Tisovca. Oslavy sa budú konať v posledné májové dni.

Ako prednostka vysvetlila, ide zatiaľ len o prvý náčrt programu. Spomenula však, že tak ako každý rok, aj tentokrát chcú vyhovieť všetkým vekovým kategóriám. Špeciálny program pritom chystajú na nedeľu pre deti. Obľúbené Spievankovo síce kvôli vyťaženosti do Hnúšte nevedeli priniesť, no ako prednostka spomenula, pre najmenších budú hľadať iné vystúpenie.
Spomedzi tradičných súčastí programu tento rok prvýkrát škrtli večernú diskotéku. „Je o ňu slabší záujem, väčšina ľudí po koncerte odchádza,“ vysvetlila Maciaková. Ako uviedla, tak ako vlani, aj tentokrát zrejme bude na oslavy vyčlenených desať tisíc eur. Rozpočet však ešte v Hnúšti schválený nemajú, rokovať sa o ňom bude na februárovom zasadnutí poslancov.

O prípravách na Dni mesta síce poslancov informoval riaditeľ mestského kultúrneho strediska, v čase ich konania by však kultúrny stánok v Hnúšti už mal viesť nový šéf či šéfka. Ako prednostka potvrdila, súčasný riaditeľ odchádza k záveru marca do dôchodku, samospráva hľadá jeho nástupcu, výberové konanie je už vypísané.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross