No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa zimuje v prvej polovici tabuľky. S jesennou časťou sme spokojní, povedal Petrok

21. novembra 2022 | | |  | 
Foto: Archív M. Petroka

HNÚŠŤA – Futbalisti FK Iskra Hnúšťa majú za sebou pomerne úspešnú jesennú časť VI. ligy skupina D. Hnúšťania okupujú po polovici súťaže piate miesto. My sme vyspovedali manažéra klubu Mariana Petroka, ktorý jesennú časť zhodnotil.

"Jesennú časť súťaže hodnotím pozitívne. Po dlhom čase sme s jesennou časťou naozaj spokojní. Niektoré zápasy mohli síce dopadnúť pre našich chlapcov trošku lepšie, ale v konečnom hodnotení je to veľmi dobre," uviedol pre Rimava.sk Petrok.

Silnou stránkou klubu je podľa jeho slov šírka kádra. "Neodohrali sme síce všetky zápasy v najsilnejšom zložení, ale tréner mal vždy na výber zo širokého kádra hráčov. Počas jesennej časti sa v zostave objavilo až 25-28 hráčov," vysvetlil. Ako ďalej doplnil, dobrým ukazovateľom je aj to, že z mladíkov sa postupne stávajú neodmysliteľné opory mužstva. "Dôležité bolo tiež zastabilizovanie postu brankára. V jesennej časti sa veľmi dobre dopĺňali všetci naši traja brankári," ozrejmil.

Článok pokračuje pod reklamou


Najhorší zápas podľa neho bol u súpera v Bušinciach, kde Hnúšťania podcenili súpera a z ich ihriska si odnieslli bod gólom v závere. "Ďalším z mojej strany slabším zápasom bol zápas v Buzitke. Lepších zápasov bolo postatne viac v tejto sezóne. Dobré zápasy sme odohrali na domácom ihrisku s Revúcou, Jesenským, Dolnou Strehovou. Vonku sme veľmi dobrý zápas odohrali v Čebovciach a u susedov v Tisovci," doplnil Petrok.

Veľké zmeny Hnúšťania v kádri nechystajú. "Dôležité bude uzdravenie niektorých našich stabilných hráčov. Ak by nastali zmeny v kádri, tak určite hlavne na posty ofenzívnych hráčov," dodal. Po ukončení jesennej časti dali hráčom oddych od futbalu. "Budeme sa stretávať, ale nie formou nejakých tréningových dávok, skôr trochu pohráme futbalík. Trénovať začneme od januára. Tréner pripravuje prípravné zápasy pre mužstvo, tak aby sme na jarnú časť sezóny boli dobre pripravení," uzavrel Petrok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross