No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťan rezprezentoval Slovensko na MS v kickboxe, získal bronzovú medailu

18. októbra 2022 | |  | 
Foto: Klub Kick-box Leon Hnúšťa

HNÚŠŤA - Začiatkom októbra (1. - 8. 10.) slovenská reprezentácia kickboxu bojovala na Majstrovstvách sveta kadetov a juniorov v kickboxe v talianskom meste Lido di Jesolo. O tituly majstrov sveta bojovalo 2 600 pretekárov zo 63 krajín.

Za slovenskú rezprezentáciu v kategórii K1 – 71 kg nastúpil 18-ročný Juraj Hrivnák – člen klubu Kick-box Leon Hnúšťa.

Článok pokračuje pod reklamou


Reprezentant Hnúšte 1. októbra nastúpil do zápasu s maďarským reprezentantom Ladoverom Barnom. "Juraj bol skvelo pripravený a po naozaj dobrom výkone vyhral v 3. kole hladko rozhodnutím rozhodcu po počítaní súpera," priblížil šéf klubu Kick-box Leon Hnúšťa Jozef Vranec.

Na ďalší deň bol Jurajovým súperom Turek Szigen Cumali. "Aj s ním si Juraj hravo poradil a vyhral hneď v 1. kole, keď uštedril Turkovi technické KO a postúpil do semifinále, kde ho čakal vysoký Poliak."

Juraj bol počítaný už v 1. kole a zdalo sa, že súper už bude nad jeho sily. V 2. kole, po 2. počítaní rozhodcu, Juraj prehral. Juraj napokon pre Slovensko na majstrovstvách získal bronzovú medailu.

"Vďaka patrí nielen jemu, ale aj otcovi Ondrejovi Hrivnákovi, ktorý ho neskutočne podporuje v tomto krásnom a ťažkom športe. Juraj Hrivnák ako málokto z takého malého mestečka, ako je Hnúšťa, sa dokázal nominovať a reprezentovať Slovensko na takejto prestížnej súťaži, ako sú majstrovstvá sveta. Za finančnú pomoc ďakujeme nasledovným sponzorom: Mesto Hnúšťa, Jozef Zrak, Pavel Kyseľ ml., Ján Hanes, Mária Kradláková, Rastislav Kolesár a Grigorij Šamin," dodal Jozef Vranec.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross