Hnúšťanka vybojovala zlato na MS v taekwonde

HNÚŠŤA – Vynikajúca Ivana Kyseľová získala zlatú medailu na 2021 Korean Ambassadors Cup Taekwondo World Championship v kategórii poomsae od 15 do 17 rokov.

Súťaž prebiehala od 18. októbra do 16. novembra online formou. Za Slovensko boli nominovaní až traja pretekári z Taekwondo klubu Hnúšťa - Tisovec, a to Timea Morová (11 až 14 rokov), Ivana Kyseľová (15 až 17 rokov) a Milan Kyseľ (18 až 35 rokov).

Najúspešnejšou zo spomenutej trojice bola práve Kyseľová, ktorá vo svojej kategórii vyhrala zlatú medailu. "Skvele reprezentovala naša nasadená juniorská favoritka Ivanka Kyseľová, ktorá vybojovala pre Slovensko i TKD klub Hnúšťa, aj pre malé mestečko Hnúšťa vo svojej kategórii svojimi súťažnými zostavami zlato – 1. miesto," uviedol klub na sociálnej sieti.