No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťanská samospráva hľadá mestského policajta

19. apríla 2012 |  | 

Hnúšťanská samospráva hľadá v týchto dňoch nového mestského policajta. Ako pre Rimava.sk uviedol náčelník mestskej polície Milan Migaľa, dôvodom vypísania výberového konania je uvoľnené pracovné miesto po skončení pracovnej zmluvy príslušníka MsP na dobu určitú, ktorá nebola predĺžená.

Mestská polícia v Hnúšti, kde žije takmer 7,5 tis. obyvateľov, má v súčasnosti (do 30. apríla) sedem príslušníkov, nový by mal nastúpiť od začiatku júna. Podľa slov Migaľu od uchádzača požadujú stredoškolské vzdelanie s maturitou, mal by mať aj doplňujúce vzdelanie v odbore bezpečnostné služby alebo odbornú spôsobilosť príslušníka obecnej polície. Musí byť držiteľom zbrojného preukazu skupiny B alebo C, vodičského preukazu, musí byť bezúhonný, samostatný pri práci, zdatný v ovládaní počítačov a vo vynikajúcom zdravotnom stave. Výhodou je aj prax v odbore bezpečnostné služby, znalosť právnych noriem na úseku správneho práva, aktivity na úseku organizovaného športu a telovýchovy vrátane streleckého športu a občianska angažovanosť na úseku ochrany verejného poriadku.

Podľa slov náčelníka mestskej polície majú záujemcovia na podanie prihlášky takmer mesiac, doručiť ju musia do 15. mája. Samotné výberové konanie sa uskutoční 30. mája.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross