No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA/TISOVEC: Termín ustanovujúceho zasadnutia už stanovili aj na severe okresu

ilustračné fotoPoslanci a primátori miest na severe Rimavskosobotského okresu zložia sľub začiatkom decembra. V Tisovci staronový primátor Peter Mináč zvolal zasadnutie mestského zastupiteľstva na budúci utorok, 2. decembra. V Hnúšti sa poslanci a primátor Michal Bagačka ujmú funkcie na najbližšie štyri roky 8. decembra. Rimava.sk o tom informovali prednostovia mestských úradov.

Okrem zloženia sľubu primátora a poslancov má mestské zastupiteľstvo v Tisovci na pláne rozhodnúť aj o zástupcoch do rád škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Podľa pozvánky poslanci určia aj stále pracovné komisie pri mestskom zastupiteľstve.

Tisovčania si v novembrových komunálnych voľbách za primátora opäť zvolili Petra Mináča, ktorý vstúpi do siedmeho volebného obdobia. Z 11-členného poslaneckého zboru pokračujú v poslaneckých laviciach šiesti členovia: Marta Svobodová, Karol Kubíni, Karol Hruška, Dušan Kojnok, Milan Šlajfer a Irena Milecová. Občania do nasledovného volebného obdobia podľa počtu hlasov posunuli aj Ivana Krišku, Róberta Boháčika, Gabrielu Kéry, Hanu Homoľovú a Ľubomíra Bagačku.

V Hnúšti opätovne zvolený Michal Bagačka zvolal 13-členný poslanecký zbor na pondelok, 8. decembra. Podľa prednostky mestského úradu Oľgy Maciakovej primátor a poslanci zložia sľub, určia sobášiacich a vymenujú poslancov do dozorných rád.

V mestskom zastupiteľstve v Hnúšti budú mať miernu prevahu doterajší poslanci: Roman Lebeda, Danka Kiráľová, Margita Féderová, Hilda Ginisová, Matúš Golian, Ján Ridzoň a Marta Jurčová. Medzi novozvolenými poslancami je Grigorij Šamin, Marian Petrok, Michaela Hroncová, Ladislav Lebeda, Ivan Černák a Viera Lulčová.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross