No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťu už čoskoro ovládnu vyšportované telá

HNÚŠŤA – Po ročnej prestávke sa do mesta vrátia vypracované telá. Bude totiž dejiskom Majstrovstiev Slovenska v bikini fitness, body fitness a kulturistike juniorov. Diváci sa môžu tešiť na prehliadku súmerných postáv, svalnatých tiel a ladných proporcií.

Už 26. júna v športovej hale v Hnúšti si môžete na vlastné oči pozrieť vyšportované telá nielen juniorských súťažiacich. Tvrdými tréningami ošľahané postavy predvedú aj pretekárky a pretekári nad 23 rokov.

Článok pokračuje pod reklamou„Okrem juniorov sú prihlásení aj kulturisti muži a fitness ženy,“ povedal pre Rimava.sk Dušan Ďubek z Fitnes klubu Iskra Hnúšťa, ktorý je jedným z hlavných organizátorov súťaže, s tým, že ide o ďalšiu súťaž – Veľkú cenu Slovenska v kulturistike mužov a fitness žien. „Zatiaľ je registrovaných približne 105 súťažiacich,“ dodal.

Minulý rok bola súťaž pre pandémiu koronavírusu zrušená, čo podľa Ďubeka spôsobilo aj to, že na súťaži budú mať domáci pretekári menšie zastúpenie. Pripravovali sa totiž na minuloročné majstrovstvá. „Pretekári boli v príprave od začiatku januára, začiatkom marca museli prestať kvôli pandémii. Necvičilo sa celý rok, posilňovne boli zatvorené. Vypustili,“ vysvetlil Dušan Ďubek, ktorý z domácich súťažiacich spomenul Mareka Bambura. „Súťažiť bude v kategórii kulturistika – juniori,“ dodal. Medzi súťažiacimi sa objaví aj Viktória Gémešiová z Rimavskej Soboty. „Vlani sa nám pripravovali viacerí z regiónu,“ porovnal Ďubek.

Majstrovstvá Slovenska v Hnúšti v roku 2019.

Napriek tomu však Dušan Ďubek neočakáva ani nižší počet súťažiacich a ani nižšiu úroveň. „To číslo ma prekvapilo. Myslím si, že celkovo bude okolo 130 pretekárov. Čo sa týka úrovne, tá bude vyššia,“ zhodnotil s tým, že vyššiu kvalitu budú súťaži dodávať napríklad aj ženy z kategórie fitness a muži kulturisti. „Očakávam kvalitnejšiu úroveň ako po iné ročníky,“ vyjadril sa Dušan Ďubek.

Majstrovstvá Slovenska v Hnúšti v roku 2019.

Okrem vycibrených tiel súťažiach môžu diváci vidieť aj legendy slovenskej kulturistiky. „Dnes svoju účasť potvrdil Pavol Jablonický – bývalý profesionálny kulturista, dvojnásobný majster sveta. Pohyboval sa v topke profesionálov koncom 90. rokov. Mal by prísť aj Ján Kus, ktorý znamená veľa vo svete kulturistiky. Je to tiež bývalý majster Európy a sveta. Očakávame, že príde aj Libor Minařík, ten však zatiaľ účasť nepotvrdil,“ prezradil organizátor. Posledný menovaný je známy aj ako Mr. Triceps. „Je to vicemajster sveta, bol svetovou špičkou,“ povedal ďalej.

Majstrovstvá Slovenska v Hnúšti v roku 2019.

Súťaž neobídu protipandemické opatrenia

Aj napriek stále sa zlepšujúcej pandemickej situácii sa majstrovstvá nevyhnú protipandemickým opatreniam. Všetci súťažiaci sa podľa slov Dušana Ďubeka budú musieť preukázať negatívnym testom nie starším ako 24 hodín, alebo dokladom o očkovaní. „Hostia, ktorí prídu, sú už dvakrát zaočkovaní,“ dodal.

Divákom budú tiež kontrolovať negatívne testy a každý z nich sa bude musieť zapísať do zoznamu návštevníkom. Dodržiavané budú aj rozostupy a samozrejmosťou sú rúška. Čo sa týka povoleného počtu divákov, ten zatiaľ známy nie je. Odvíjať sa bude od aktuálnej situácie v okrese – farby na covid automate.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross