HOKEJ: Perfektný obrat v zápase s Trebišovom a návrat na prvé miesto

Po minulotýždňovej nečakanej prehre s Kežmarkom mali hokejisti z HKM Rimavská Sobota v sobotu, 8. decembra, šancu na reparát. Ten sa im podaril v plnej paráde. Aj keď do polovice zápasu to vyzeralo, že domáci zase odídu zo zápasu bez bodov, no napokon sa im podaril parádny obrat. V rade domáceho mužstva sa objavil ruský nováčik Mikhail Evstigneev.

V úvode zápasu domáci pokračovali vo výkone z minulého zápasu s Kežmarkom. Útočili a tlačili sa do brány, no gól sa im streliť nepodarilo. Hrali dokonca aj dve presilovky, ani jednu nevyužili. Niekoľko sekúnd po skončení tej druhej sa potvrdilo staré známe "nedáš, dostaneš". Hostia zásluhou Tomáša Stríža otvorili skóre.

Začiatkom druhej tretiny využili hostia presilovku gólom Radoslava Pačutu a o dve minúty využil ďalšiu presilovku Marek Kočiš. To už bolo 0:3 a domáci museli začať niečo so zápasom robiť. Následne začala narastať nervozita na ľade, ktorá mala však pozitívny efekt. Po vylúčení hráča domácich, ktorému bol udelený aj osobný trest sa domáci prebudili. Počas jedného oslabenia strelili dva góly. Najskôr Ivan Zorvan zachytil puk v obrannom pásme a v samostatnej akcii dorazil odrazený puk od brankára do brány. O dvadsať sekúnd sa tribúny rozhučali opäť. Michal Šagát sa dostal do brejku a zakončil bekhendom. Po tomto góle vybuchol aj brankár hostí, ktorý zahodil svoju hokejku. Tento moment bol asi rozhodujúcim v zápase, pretože domáci sa nabudili k lepšiemu výkonu a hostí dva góly vo vlastnej presilovke zaskočili a nedokázali sa z toho spamätať do konca zápasu. Štyri minúty pred koncom druhej tretiny Ivan Zorvan dotlačil bekhendovou strelou puk do brány a vyrovnal na 3:3.

Tretia tretina sa tak začínala za vyrovnaného stavu. V jej úvode sa domáci ujali vedenia. Po perfektnej prihrávke Ivana Zorvana skóroval Jakub Škantár. Následne si otvoril strelecké konto nováčik v tíme Soboťanov Mikhail Evstigneev po perfektnej delovke. V presilovke vymietol pravý roh brány Michal Šagát a stanovil na 6:3. O pár sekúnd okorenila zápas šarvátka ruského legionára z Rimavskej Soboty Demida Luchnikova a hosťujúceho Radoslava Pačutu. Niečo vyše minúty pred koncom stretnutia stanovil konečné skóre na 7:3 Artem Dmitriev po delovke od bodu vhadzovania. Pár sekúnd pred koncom sa opäť na ľade iskrilo, keď Demid Luchnikov si to tentoraz rozdal so Šimonom Strížom.

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 7:3 (0:1, 3:2, 4:0)
Góly: 30. Zorvan Ivan; 30. Šagát Michal; 37. Zorvan Ivan; 45. Škantár Jakub; 51. Evstigneev Mikhail; 52. Šagát Michal; 59. Dmitriev Artem - 18. Stríž Tomáš; 22. Pačuta Radoslav; 25. Kočiš Marek;
Strely: 42:28 . Vylúčenia: 6:8 na 2 min., navyše Moroz a Fedor 10 min. OT za nešportové správanie sa, Pačuta 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Luchnikov a Š. Stríž 5+DKZ za pästný súboj, hrubosť. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Kollár - Staššák, Ivan. Diváci: 351.

Touto výhrou sa hokejisti HKM Rimavská Sobota opäť vrátili na čelo tabuľky. Dopomohol im k tomu predošlý líder HK Bardejov, ktorý zaváhal v zápase s Gelnicou. Diváci, ktorý v sobotu zavítali na štadión boli určite spokojný. Aj keď od úvodu to bolo nemastné-neslané, v druhej polovici zápasu spustili domáci svoj gólostroj a svojho súpera prekonali vo všetkom.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia v sobotu 15.12. v Sabinove. Na domácom ľade sa predstavíme tesne pred Vianocami v sobotu 22.12., kedy v poslednom domácom zápase základnej časti vyzveme zahraničného účastníka z Poľska HK 58 Sanok.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke