Hokej v kocke: Soboťania zdolali dvakrát Žiar. Tamáši v Česku prvou hviezdou zápasu

15. septembra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v poslednom prípravnom zápase na domácom ľade proti HK MŠK Žiar nad Hronom 4:1.

Soboťania najskôr v dueli prehrávali, v 12. minúte sa presadil Lukáš Lunter. Do konca prvej tretiny domáci nedokázali odpovedať, no v tej druhej nastúpil na ľad nový tím.

Článok pokračuje pod reklamou

V 24. minúte vyrovnal na 1:1 Filip Mlynčár. Minútu a pätnásť sekúnd pred koncom druhej časti sa dostali domáci do vedenia zásluhou Jozefa Rákoša. V prvej polovici tretej tretiny odskočili súperovi už na dva góly, strelcom toho tretieho bol Radovan Cútt. Posledný presný zásah padol v 52. minúte, opäť do bránky hostí. Strelil ho Vladislav Solomonchak.

Soboťania tak ukončili sériu prípravných zápasov. Momentálne budú týždeň v tréningovom procese a od 22. septembra nastúpia na prvý zápas v 1. Slovenskej hokejovej lige na ľade Trnavy.

Tamáši hviezdou zápasu

Na prvý zápas ale už naskočil rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši vo farbách českého vicemajstra Hradec Králové. Ten v 1. kole českej extraligy zdolal Kometu Brno na ich ľade 4:0.

Tamáši sa stal v produktivite prvou hviezdou zápasu, na svoje konto získal jeden gól a jednu asistenciu. Presný zásah dal v 17. minúte, keď zvyšoval na 2:0. Asistenciu pridal na tretí gól v druhej tretine.

Zo Slovákov v susednej lige sa zaradil po prvom kole medzi najlepších hráčov, o prvú pozíciu sa delí s Dávidom Grígerom z Karlovych Varov.