HOKEJ/VIDEO: Zápas o prvé miesto úspešne zvládnutý

V sobotu, 17. novembra, sa na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote uskutočnil zápas 8. kola druhej ligy mužov. Domáci HKM Rimavská Sobota v ňom privítali aktuálneho lídra tabuľky HK Bardejov, ktorý mal pred Soboťanmi dvojbodový náskok. V prvom vzájomnom zápase sa tieto dva tímy stretli na úvod sezóny v Bardejove. Z víťazstva sa tešila Rimavská Sobota vysokým rozdielom 2:7.

V sobotu sme videli zápas o prvé miesto. Bol to naozaj pohľadný zápas s množstvom šancí a pekných hokejových momentov. Prevahu však mali domáci. Strelecké konto sa otvorilo až v 16. minúte, keď presilovku o dvoch hráčov využil domáci Slavomír Buda po prihrávke od Ivana Zorvana.

Na ďalší gól sa čakalo až do 26. minúty, keď presnú prihrávku Ivana Zorvana pretlačil Artem Dmitriev. V 30. minúte prihrával z rohu ihriska Rastislav Matúška pred bránu, kde s prehľadom zakončil Martin Novotný a domáci už vyhrávali 3:0. Následne sa hosťujúci brankár Roman Dzúr zranil a musel ho zastúpiť náhradník. O necelé tri minúty sa bekhendovou parádičkou predviedol opäť Artem Dmitriev. Pomaly narastala v hosťoch nervozita a začali odplácať všetky súboje. Sto sekúnd pred koncom druhej tretiny navýšil perfektnou strelou z vrcholu kruhov Denis Moroz.

V 47. minúte stanovil konečné skóre 6:0 Peter Filipiak. Následne už zápas nemal s hokejom nič spoločné. Vznikalo množstvo individuálnych šarvátiek. Dokopy bolo udelených až 158 trestných minút. Tieto momenty dostatočne poznačili tento inak výborný zápas, no aj tak to bol pre väčšinu divákov atraktívny zápas.

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Góly: 16. Buda Slavomír; 26. Dmitriev Artem; 31. Novotný Martin; 33. Dmitriev Artem; 39. Moroz Denis; 47. Filipiak Peter;
Strely: 46:28. Vylúčenia: 9:10 na 2 min, navyše Leskovjanský, Česelka, Vilchinskiy, Pribula OT do konca zápasu za nešportové správanie, Forgáč, Koksharov a Slovák J. 10 min OT za pästný súboj, hrubosť. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Kollár - Staššák, Číž. Diváci: 482.

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať všetkým divákom, ktorí nám v sobotu fandili. Zaznamenali sme doposiaľ najvyššiu návštevnosť v tejto sezóne. Sme radi, že vás chodí tak veľa na hokej, no poprosili by sme vás o skorší príchod na štadión, pretože sa tam potom tvoria rady a niektorý z vás sa dostanú dnu až ku koncu prvej tretiny. V našich kompetenciách bude zriadenie druhej pokladne.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na ľade v Liptovskom Mikuláši, kde vyzvú tunajšiu rezervu MHK 32. Proti nim sa nám už podarilo v tejto sezóne zvíťaziť na domácom ľade vysoko 7:0. O ďalší týždeň v sobotu 1.12. o 17:00 privítame na domácom ľade nováčika ligy MHK Kežmarok. Všetkých pozývame.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke