Hokejisti majú za sebou dva vonkajšie zápasy, na domáci ľad sa vracajú s tromi bodmi

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota majú za sebou dva zápasy na ihriskách súpera. Po výhre nad Košicami 8:2 v sobotu 16. októbra vycestovali v sobotu 23. októbra do Trebišova, kde súperovi podľahli 2:3.

Zápas s Košicami bol špecifický v tom, že úvodné buly vhodil na ľad majster sveta v hokeji a rodák z Košíc Ladislav Nagy. Soboťanov to nakoplo a vyhrávali už po takmer minúte a pol zásluhou Koksharova. Domácim sa podarilo vyrovnať už v deviatej minúte gólom Pavlíka.

Soboťania odskočili súperovi v priebehu dvadsiatich sekúnd o dva góly zásluhou Romanova a Vyskoča. HKM vyhrával už 6:1, kým sa domácim podarilo vsietiť druhý gól. Posledný presný zásah dali Soboťania v 59. minúte zásluhou Jakuba Škantára.

HK Košice – HKM Rimavská Sobota 2:8 (1:3, 0:1, 1:4)

Góly HKM: 2. Dmitry Koksharov (Kirill Romanov, Adam Špankovič), 11. Kirill Romanov (Ján Slovák, Adam Špankovič), 11. Martin Vyskoč (Filip Mlynčár, Ivan Zorvan), 31. Filip Mlynčár (Ivan Zorvan, Adam Špankovič), 47. Filip Mlynčár (Ivan Zorvan, Slavomír Buda), 52. Kirill Romanov (Dmitry Vorobyev, Ján Slovák), 57. Jakub Škantár (Michal Šagát, Peter Filipiak), 59. Jakub Škantár (Ján Slovák, Kirill Romanov)

Strely: 33:32, Vylúčenia: 7:7, Trestné minúty: 14:35, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0, Diváci: 50

Rozhodcovia: Martin Mihaľov – Maroš Pribula, Mgr. Tomáš Valachovič

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Michal Slovák, Richard Tömösváry, Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Jakub Škantár, Martin Vyskoč, Michal Šagát, Peter Filipiak, Peter Havran, Dmitry Vorobyev, Kirill Romanov, Ján Slovák, Slavomír Buda, Filip Mlynčár, Ivan Zorvan, Marek Fiľo, Lukáš Melich, Dávid Révesz

Trebišov - Rimavská Sobota 3:2

Druhý vonkajší zápas nebol tak vydarený ako prvý. Soboťania zavítali v sobotu 23. októbra na ľad Trebišova, odkiaľ si neodniesli ani bod. Dôvodom ich prehry 2:3 bola slabá strelecká efektívnosť a výborný výkon brankára Trebišova.

Do vedenia sa dostal Trebišov už v prvej tretine gólom z hokejky Čopáka. Domáci odskočili Soboťanom na dva góly a to v druhej tretine zásluhou niekdajšieho reprezentanta Matúša Matisa. O niekoľko minút na to dokázali Soboťania znížiť skóre gólom Slavomíra Budu.

Trebišov dokázal navýšiť skóre na 3:1 a tento rozdiel sa hosťom už nepodarilo dotiahnuť. V posledných minútach zápasu ešte znížili Soboťania na 2:3 a vyrovnávajúci gól nedali aj napriek hre bez brankára.

HK 2016 Trebišov – HKM Rimavská Sobota 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly HKM: 37. Slavomír Buda (Filip Mlynčár), 58. Kirill Romanov (Dmitry Vorobyev, Radoslav Gábor)

Rozhodcovia: Ing. Martin Korba, MBA – Ing. Andrej Bogdaň, Michal Tomáš

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Jakub Škantár, Martin Chovanec, Richard Tömösváry – Ivan Jakubík, Peter Filipiak, Michal Šagát, Ján Slovák, Kirill Romanov, Dmitry Vorobyev, Slavomír Buda, Filip Mlynčár, Ivan Zorvan, Marek Fiľo, Dávid Révesz

HKM Rimavská Sobota odohrá najbližší domáci zápas v sobotu 30. októbra o 17:00 na domácom ľade proti Sabinovu. Príďte podporiť našich hokejistov, aby si napravili chuť po prehratom dueli v Trebišove.