No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Hokejisti ukončili sezónu na druhom mieste v celoslovenskej II. lige

26. februára 2019 | | |  | | |

Hokejový ošiaľ v Rimavskej Sobote vyvrcholil v sobotu, 23. februára, tretím finálovým stretnutím druhej ligy na ľade v Detve. Vyrovnaný stav série a kvalita oboch tímov zaručovali zaujímavý a napínavý zápas.Do zápasu vstúpili lepšie Levičania. Tí si už v druhej minúte otvorili strelecký účet gólom Königa. V jedenástej minúte sa podarilo Rimavskosoboťanom odpovedať gólom Budu v presilovke. Eufória trvala však len jedenásť sekúnd, keď Levičania opäť naklonili vedenie na svoju stranu. Strieľal Bogoslovskii. Zápas sa zlomil o ďalších tridsať sekúnd, kedy hokejisti Levíc už vyhrávali o dva góly. Presadil sa Vrťo. Soboťania sa následne snažili zvrátiť stav, no súper predvádzal perfektnú defenzívnu činnosť a nepustil ich takmer k ničomu. S postupujúcim časom narastala aj nervozita na hokejkách hráčov z Gemera, z čoho vyplynulo množstvo vylúčení, ktoré im uberali sily v zápase. V polovici zápasu boli naraz vylúčený až dvaja hráči HKM, a tak mal súper výhodu o dvoch hráčov. Tú sa im podarilo využiť po tridsiatich sekundách gólom Kohúta a bolo už 4:1. V úvode tretej tretiny rozprúdila atmosféru na zaplnenom detvianskom štadióne šarvátka medzi Luchnikovom a Mihalíkom. Luchnikov obdržal trest do konca stretnutia a pri odchode do šatne ešte pobavil tribúny svojim divadlom (pozrite si live video zo zápasu a atmosféru po vylúčení Luchnikova). Následne vysoký tlak nezvládol ani gólman Rimavskej Soboty Križan, ktorý vybuchol na rozhodcu a obdržal osobný trest. Päť sekúnd pred koncom stretnutia Levičania ešte upravili konečný stav stretnutia na 5:1.

HK Levice - HKM Rimavská Sobota 5:1 (3:1, 1:0, 1:0) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1
Góly: 2. König Dávid; 11. Bogoslovskii Vladislav; 12. Vrťo Juraj; 34. Kohút Ivan; 60. Šramaty Erik - 11. Buda Slavomír.
Strely: 41:26. Vylúčenia: 6:10 na 2 min., navyše Slovák 10 min. OT za napádanie rozhodcov, Mihálik 5 min. za bitku, Luchnikov 5+DKZ za bitku a Križan 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Štefik, Bachúrik - Kollár, Ivan. Diváci: 1378.

Víťazom druhej hokejovej ligy sa tak pre sezónu 2018/2019 stal HK Levice, ktorý sa pobije o účasť v prvej lige s Prešovom. Leviciam gratulujeme, želáme veľa šťastia v súboji o prvú ligu a ďakujeme za kvalitne odohratú, napínavú a férovú finálovú sériu. Určite však musíme uznať, že titul je v správnych rukách. Aj keď oba tímy predviedli obrovskú kvalitu a bojovnosť, Levice boli o niečo vyššie.

HKM Rimavská Sobota vylepšil minuloročné tretie miesto na tohtoročné striebro. Aj keď po zápase nikto neskrýval smútok, môžeme byť všetci pyšný na tento veľký úspech pre rimavskosobotský hokej. Celkové druhé miesto v druhej hokejovej lige je pre nás odmenou za tvrdou prácou, ktorú sme odvádzali celú sezónu, aj keď sme mali najvyššie ciele.

Najväčším víťazstvom pre nás sú naši perfektní fanúšikovia. Ďakujeme úplne všetkým, ktorí počas sezóny prišli podporiť našich chlapcov. Túto sezónu sa nám podaril obrovský míľnik, a to viac ako 1000 divákov na domácom zápase s Levicami. Tá atmosféra bola neopakovateľná. Nesmierne si vážime, že ste nás v tak obrovskom počte prišli podporiť do Detvy. Bolo tam skoro 1400 divákov, čo Detva ešte ani raz nezaznamenala na zápase extraligy a s pokorou môžeme povedať, že prevaha bola fanúšikov z Rimavskej Soboty. Veríme, že v rovnakom počte sa stretneme aj v septembri na zápasoch v sezóne 2019/2020, a ak náš trend stupňovania bude pokračovať, možno sa budeme tešiť z toho, čo nám túto sezónu o chlp ušlo.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota, FOTO/VIDEO: Jozef Kozlok


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross