Hokejisti s druhou prehrou, autorom gólu opäť Slafkovský

11. februára 2022 | | |  |
Zdroj: FB Hockey Slovakia

PEKING - Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou druhý zápas na olympijských hrách v Pekingu. V piatok sa postavili na ľad proti švédskej reprezentácii, no nedokázali vyhrať ani v tomto dueli. Švédom podľahli 1:4.

Prvá tretina vôbec nebola pre Slovensko úspešná. Už v 12. minúte sme inkasovali gól z hokejky Nordströma. Záver tretiny tiež patril našim súperom. V 19. minúte sme dostali druhý gól, ktorého autorom bol Wallmark v presilovej hre. Päť sekúnd pred koncom sme inkasovali ďalší gól, tentoraz z hokejky Friberga.

V druhej tretine došlo k výmene brankárov na našej strane. Do brány sa namiesto Mateja Tomeka dostal Patrik Rybár. V strednej časti zápasu čelil deviatim strelám, no neinkasoval ani jeden gól. Slovensko vyslalo na brankára Hellberga 16 pukov, no nedokázali sa presadiť ani raz.

V tretej tretine stavali naši na skorú hru bez brankára, čo sa im až tak nevyplatilo. V 58. minúte sme inkasovali štvrtý gól z hokejky Klinberga. O jediný zásah Slovenska sa postaral náš najmladší hráč, autor dvoch gólov proti Fínsku, Juraj Slafkovský. Na jeho presný zásah mu prihral rovnako mladík Šimon Nemec.

Slovensko čaká ešte jeden zápas v základnej skupine. Už v nedeľu nastúpia o 5:10 ráno proti Lotyšsku.