Hokejisti sa vrátili na domáci ľad vo veľkom štýle

11. decembra 2022 | | |  |
Ilustračná fotografia.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa v sobotu (10. 12.), po sérii štyroch zápasov na súperových štadiónoch, vrátili na domáci ľad. V zápase privítali HK Delikateso Bratislava, s ktorým si poradili veľkolepo 10 : 3.

Už v prvej tretine sa rozbehla gólová lavína Soboťanov. V 4. minúte sa v presilovej hre dokázal presadiť Michal Babkovič a v 7. minúte si pripísal svoj prvý tohtosezónny gól za R. Sobotu aj Lukáš Pohl. Hostia sa dokázali prvýkrát presadiť vo svojom oslabení, keď bol presný Patrik Danišovský.

Soboťania nič nenechali na náhodu a v 14. minúte sa presadil nováčik v klube Adam Tužinský, ktorý prišiel z prvoligových Levíc rovnako ako Pohl. Delikateso ale ešte v prvej tretine bojovalo a dokázali sa presadiť v 18. minúte gólom Tibora Vargu.

Druhá tretina bola zlomová pre celý zápas, keď v nej dominovali práve domáci hráči. Po 29 sekundách od úvodného buly si Soboťania opäť vytvorili dvojgólový náskok zásluhou Solomonchaka. To, čo sa podarilo Bratislave, zopakovali Soboťania v 44. minúte, keď Peter Filipak vsietil gól vo vlastnom oslabení. Na 6 : 2 zvyšoval 14 sekúnd pred koncom 2. tretiny druhým gólom Michal Babkovič.

Tretia tretina bola opäť bohatá na góly a opäť ju vysoko vyhrali domáci hokejisti. Znovu sa dokázali Soboťania rýchlo dostať do šance a po 53 sekundách už bolo 7 : 2, keď Babkovič dovŕšil hetrik. V 49. minúte už bolo 8 : 2, keď si druhý gól v dueli pripísal Peter Filipiak. Na 9 : 2 sa podarilo zvýšiť Viktorovi Dreisigovi v 51. minúte a na 10 : 2 uzavrel gólovú lavínu Solomonchak. Symbolický tretí gól pre Bratislavu vsietil v 57. minúte Danišovský.

Soboťania majú do konca základnej časti pred sebou ešte dva zápasy. Najskôr 17. decembra vycestujú do Partizánskeho a potom uzavrú základnú časť na domácom ľade proti Púchovu v sobotu 7. januára.

Ak sa podarí triumfovať našim hokejistom na ľade posledného Partizánskeho, zaistia si účasť v skupine víťazov. Momentálne majú na konte o tri body viac ako štvrtý Púchov a jeden zápas k dobru. Istý postup má už Senica a aj Detva. Z východnej časti sa už o postup nemusia báť Kežmarok a Trebišov.