Hokejisti si po napínavom dueli s Bardejovom pripísali ďalšie víťazstvo. Vybojovali si tak lepšiu pozíciu v play off

14. februára 2023 | | |  |
Foto ilustračné.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejistom HKM Rimavská Sobota sa v sobotňajšom zápase proti Bardejovu na domácom ľade podarilo zvrátiť nepriaznivý stav a duel dotiahli do víťazného konca.

Po nevydarenej prvej tretine, kedy už v deviatej minúte prehrávali naši hokejisti na 3 : 0, sa na konci druhej tretiny podarilo Martinovi Ďalogovi streliť prvý gól domácich. V tretej tretine sa rozbehla gólová lavína Soboťanov. V 41. minúte sa presadil Michal Babkovič a o minútu neskôr si pripísal gól za R. Sobotu aj Michal Šagát.

V 44. minúte sa presnou strelou opäť pripomenul Ďaloga, vďaka ktorému domáci hokejisti vyhrávali už o jeden gól. Ten zakončil napínavý duel aj presnou strelou do práznej brány, ktorou spečatil víťazstvo Rimavskej Soboty 5 : 3. Duel bol poriadne napínavý nielen pre vyše 500 fanúšikov v hľadisku, ale aj pre predsedu HKM, Michala Slováka.

"Do zápasu sme nastúpili veľmi vlažne a naivne, po chybách v obrannom pásme sme inkasovali 3 góly v priebehu deviatich minút. Po prvej tretine sme si v šatni ale povedali určité veci a do druhej tretiny sme nastúpili s odhodlaním tento stav zmeniť. Mali sme tlak a množstvo šancí a vedeli sme, že potrebujeme dať prvý a kontaktný gól. To sa nám chvalabohu podarilo a opäť sme boli v hre. Do tretej tretiny sme už nastúpili s tým, že ideme výsledok zrovnať. Hneď prvé striedanie sme dali gól a súper ostal zaskočený a my sme dostali ‚krídla'. Za niekoľko minút sme zápas otočili v náš prospech a gólom do prázdnej brány sme výsledok spečatili. Ukázali sme bojovný a kolektívny výkon a dôležité tri body ostali doma. Ďakujeme fanúšikom za výbornú atmosféru, už túto sobotu nás čaká na domácom ľade HK Steel team Trebišov," povedal Slovák.