Hokejisti Slovenska prehrali úvodný zápas na MS, Kelemen s jednou asistenciou

11. mája 2024 | | | |  |

OSTRAVA – Hokejisti Slovenska odštartovali majstrovstvá sveta v hokeji 2024 prehrou s Nemeckom 4:6. Slováci si tak na prvé body do tabuľky skupiny B musia ešte počkať.

Zverenci Craiga Ramsayho hrali prvú tretinu bez gólov. V polovici prostrednej časti inkasovali dva góly v oslabení a skomplikovali si priebeh zápasu. V druhej tretine však ešte dokázali zásluhou Hrivíka a Feherváryho vyrovnať. Niekoľko sekúnd pred koncom časti však inkasovali tretí gól a do šatní šli za stavu 2:3.

Článok pokračuje pod reklamou

V tretej tretine dostali na začiatku aj štvrtý gól a skóre malo opäť dvojgólový rozdiel. Slovákov v 49. minúte neuznali gól, no o šesť minút neskôr sa dokázali presadiť zásluhou Libora Hudáčka. Nemci sa dostali do dvojgólového vedenia aj tretíkrát v zápase. V 59. minúte pridali šiesty gól do prázdnej brány. Pätnásť sekúnd pred koncom Slováci strelili čestný gól zásluhou Sukeľa. Prihrával mu rodák z Lučenca Miloš Kelemen.

Slovákov čaká najbližší zápas v nedeľu, 12. mája o 12:20, keď vyzvú Kazachstan.